Apple'ın Temassız Ödeme Sistemi Mc Donalds'ta Test Ediliyor

Apple'ın Temassız Ödeme Sistemi Mc Donalds'ta Test Ediliyor

Teknoloji şirketleri arasında üst sıralarda yer alan Apple, iPhone 6 ile birlikte tanıttığı temassız ödeme sistemi Apple Pay'ı geliştirmeye devam ediyor.

Apple, NFC teknolojisini andıran ama kendine özgü bir proje olarak nitelendirdiği Apple Pay'ı hedeflediği kaliteye ulaştırdığı. iOS 8 işletim sistemiyle birlikte iPhone 6'larda standart halde bulunacak Apple Pay, anlaşmalı işyerlerinde sorunsuz bir şekilde kullanılabilecek. Kredi kartına ihtiyaç duymadan ve saniyeler içinde ödeme yapma kolaylığı sunan Apple Pay, insanları şifre yazma ve kart taşıma derdinden de kurtarıyor. Touch ID teknolojisiyle çalışan Apple'ın temassız ödeme sistemini geliştirme aşamasında olmasına rağmen test etmeye başladılar bile.

Apple Pay'i ilk olarak bir MC Donalds restoranında denemeye başladılar. Henüz altyapı tam olarak hazırlanmadığı için aşağıdaki videoda da izleyeceğiniz gibi test aşamasında bazı aksaklıklar meydana geldi. Henüz deneme aşamasında olan Apple Pay bu aksaklıklara rağmen sorunsuz bir şekilde ödeme yapmayı başardı ve kullanıcısını mağdur etmedi. Ödeme ise NFC teknolojisine sahip kredi kartlarını okumak için geliştirilen bir makine ile gerçekleştirildi. Apple Pay'i ilk deneyen kullanıcı iPhone 6 ve iOS 8.1 işletim sistemi kullanıyordu.

Apple Pay ile ödeme testi:

Eğer yurtdışında yaşıyor ve Apple’ın bu sistemini denemek istiyorsanız New York'ta bulunan popüler Mc Donalds restoranını ziyaret edebilirsiniz. Sadece Mc Donalds için değil bazı seçkin mağazar içinde aynı ödeme sistemi aktif halde.

Apple SIM Kartlara İhtiyaç Duymayan Teknoloji Üzerinde mi Çalışıyor?

YORUMLAR