Apple'ın Yeni İşlemcisi A10 Geekbench'te Ortaya Çıktı

Apple'ın Yeni İşlemcisi A10 Geekbench'te Ortaya Çıktı

Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 7'lerde yer alacak işlemci bugün Geekbench testlerinde ortaya çıktı. A10 Apple'ın bu zamana kadar kullancığı en fazla performansa sahip işlemcilerden birisi olacak.

Tanıtım tarihine çok az bir süre kala iPhone 7 hakkında yapılan sızıntıların ardı arkası kesilmiyor. Neredeyse her geçen gün hakkında yeni bir şeyi öğrendiğimiz iPhone 7'lerin kullanacağı işlemcilerin performans detayları da bugün sızdırıldı. Daha önce yapılan sızıntılarla A10 işlemcileri kullanacağı belli olan iPhone 7'lerde yer alacak olan işlemci, Geekbench testlerinde ortaya çıktı. Apple'ın bugüne kadar ürettiği işlemcilerle kıyaslanan yeni işlemci neredeyse lider konumda. Bu da demek oluyor ki; "iPhone 7'ler kullanıcıları fazlasıya tatmin edecek."

 

Ortaya çıkan sonuçlara bakıldığında iPhone 7'lerin kullanıcıların deneyimlerini ileri seviyeye taşıyacağı açıkça görülüyor. iPad Pro'larda yer alan A9X ile neredeyse aynı performansı veren A10 işlemci 3000'lik skoruyla A9X'in sadece 10 puan gerisinde kalmış. Şu an piyasada olan iPhone 6S'lerde yer alan A9 işlemciye göre yüzde 20 daha fazla performans veren A10 işlemci, önceki işlemcilere göre daha iyi bir konumda yer alıyor. Ancak önceki işlemciler arasındaki artışın yüzde 30-40 seviyelerinde olması A10 işlemcisinin en büyük eksikliği olarak söylenebilir. Bunun dışında iPhone 7'lerde yer alacak A10'un akıcı bir deneyim sağlaması bekleniyor.

Öte yandan bu hafta içerisinde iPhone 7'nin tasarımına dair pek çok sızıntı yapıldı ve iPhone 7'lerin nasıl bir tasarıma sahip olacağı neredeyse kesinleşti. 

iPhone 7 Renk Seçenekleri Belli Oldu

iPhone 7, Beklenenin Aksine Daha Güçlü Bataryayla Geliyor

iPhone 7'lerin En Net Fotoğrafları İnternete Sızdırıldı

YORUMLAR