Apple'ın Yeni İşlemcisi Güçlü Olmayacak

Apple'ın Yeni İşlemcisi Güçlü Olmayacak

Apple, bilindiği üzere kendi işlemcilerini tasarlayan bir şirket. iPhone ve iPad'lerde kendi geliştirdiği A serisi yonga setlerini kullanan teknoloji devi, rakiplerine karşı oldukça iyi iş çıkarıyor. Kendi işlemcisini yaratmaya fazla yabancı olmamasına rağmen, Intel'in son birkaç yıldır dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar için sunduğu donanımlara büyük oranda güvenen Apple, yeni bir işlemci üzerinde çalışıyor. Fakat bu işlemci, sandığımız kadar güçlü olmayacak.

Bloomberg'in haberine göre, Cupertino merkezli şirketin, çok fazla işlem gücü gerektirmeyen işlevleri yerine getirmek için yeni bir yonga seti üzerinde çalıştığı bildirildi. İşlemci, gelen haberlere göre ARM'nin teknolojisini kullanacak ve MacOS'taki Power Nap özelliği gibi şeyleri alacak. Bu, takvimlerin senkronize edilmesinin yanı sıra, dizüstü bilgisayarınızın ekranının kapanması ve kapanma sırasında e-postaları ve yazılım güncellemelerini indirmeyi de sağlıyor. 

Apple'ın ürettiği bu işlemcinin ARM tabanlı T1 çipine çok benzediği belirtiliyor. Söylentilere göre bu işlemci, Mac'lerin çalıştığı ve Power Nap ile mümkün olandan daha düşük güç tüketimine izin veren Intel işlemcilerinin yanında çalışacak şekilde tasarlanacak. 

Sizce Apple neden böyle bir işlemci üretiyor? 

Apple, 78.3 Milyon iPhone Satarak Rekor Kırdı!

Apple’ın CEO’su Tim Cook, Trump’a Tepkisini Belirtti

YORUMLAR