Apple'ın Yeni Otomobili Apple Car, 2021 Yılında Gelebilir

Apple'ın Yeni Otomobili Apple Car, 2021 Yılında Gelebilir

Apple, yeni geliştirdiği elektrikli arabayı bugün duyurdu. Tesla Model S'e rakip olması beklenen yeni aracın fiyatı 75.000 dolar civarı olacak ve 2021'e doğru bizlerle buluşacak.

Piper Jafray için çalışan Apple analisti Gene Munster, yeni arabanın duyurusunu yapan kişi oldu. "Titan Projesi" olarak adlandırılan yeni Apple arabası hakkında Apple Car Fans sitesinde bir röportaj veren Munster şöyle konuştu:

"Ürün, 2019 ve 2020 yıllarında ön siparişini edebileceğiniz bir araba olacak. Bu arabanın ancak 2021'e doğru teslim edileceğini düşünüyoruz. Erken duyuru yapılmasının amacı ise pazarın nabzını yoklamak. Arabanın fiyatı 75.000 dolardan başlayacak"

Munster'a göre, yeni araba Apple Car ismiyle piyasaya sürülecek. Gene Munster, daha önce Apple TV'nin başarısı hakkında da tahminlerde bulunmuş fakat yanılmıştı. Bu sefer tahminlerinin çok net olduğunu söyleyen analist, Apple'ın önümüzdeki 200 yıl içerisinde nasıl pazarda kalacağını düşündüğünü de açıkladı. 

Apple CEO'su Tim Cook'un otomobil imalatçılarıyla da görüştüğü de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu bilgiler için Apple'dan henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

iPhone Pahalı Diyorduk Ama Apple Car’ın Fiyatı da Dudak Uçuklatıyor

Apple'ın Sanal Gerçeklik Gözlüğü Satışta

YORUMLAR