Apple'ın Yeni Telefonlarında Kulaklık Girişi Yuvarlak Olmayacak!

Apple'ın Yeni Telefonlarında Kulaklık Girişi Yuvarlak Olmayacak!

Ürettiği akıllı telefonlar ve yaptığı yaratıcı projeler sayesinde tanınan dev teknoloji şirketi Apple, yeni bir teknolojisini daha patent korumasına aldı. Şirketin yeni aldığı bu patent, iPhone'ların yeni kulaklık girişi sayesinde daha ince olmasına imkan sağlayacak.

Geçtiğimiz hafta tanıtılan iPhone 6S ve iPhone 6S Plus dünya çapında büyük bir ilgi gördü ve stoklar kısa sürede tükendi. Milyonlarca kişiye tek başına ulaşmayı başaran Apple, kendisini geliştirmek ve ürünlerini daha ilgi çekici hale getirmek için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Yeni ortaya çıkan kulaklık patenti ise Apple'ın başarısını devam ettirmesi için önemli bir unsur gibi görünüyor. Apple, iPhone ismini taşıyan telefonlarının yeni modellerinde farklı teknolojiler kullanacak. iPhone 7'ye yetişir mi bilinmez ama önümüzdeki yıllarda piyasaya sürülecek iPhone'lar artık daha ince olacak.

Apple telefonlarını inceltmekte en çok engel oluşturan bir bölümü değiştirmeye hazırlanıyor. Bildiğiniz üzere kulaklık girişleri standart olarak 3.5 mm boyutunda oluyor. Apple ise bu boyutu küçültecek ve yeni fikri sayesinde bu giriş telefonda daha az yer kaplayacak. 

Apple'ın patentini aldığı yeni kulaklık girişi yuvarlak olmayacak. Şirketin AR-GE birimi tarafından kulaklık girişinin bir kısmı düz diğer kısmı ise yuvarlak olarak tasarlanıyor. Yeni fikrin standart kulaklık girişlerinden daha az yer kaplaması sayesinde Apple daha ince kalıba sahip telefonlar üretebilecek.

Apple İlk Android Uygulamasını Yayınladı, Kullanıcılar 1 Yıldız Yağmuruna Tuttu

Apple Watch için Yeni İşletim Sistemi WatchOS2 Yayınlandı 

YORUMLAR