Apple'ın Yeni Telefonu iPhone 6C Çok Küçük Olacak

Apple'ın Yeni Telefonu iPhone 6C Çok Küçük Olacak

iPhone 6 serisi ile büyük ekran trendini takip etmeyi seçen Apple, yeni bir telefon daha tasarlıyor. Ancak iPhone 6c 4 inç olacak.

Apple’ın iPhone 6c adını vereceği yeni bir akıllı telefon çıkarmayı planladığı ve bu cihazın 4 inçlik bir ekrana sahip olacağı dedikodusu yayılıyor. Daha önceden küçük bir iPhone 6 modeli çıkaracağı iddia edilen Apple'ın, iPhone 6c'yi bu kadar küçük yapabileceği hiç konuşulmamıştı. 

Apple’ın ekran boyutları hakkında çıkan duyumlar artık birbirleriyle çelişiyor. Yeni alınan bir duyuma göre Eylül ayında çıkması beklenen Apple iPhone 6c neredeyse iPhone 4 kadar ufak olacak ve 4 inçlik bir ekranla piyasaya çıkacak. 

iPhone 6c tıpkı daha önce çıkan iPhone 5c gibi plastik bir gövdeye ve iPhone 6 serisinden oldukça küçük bir gövdeye sahip olacak.

iPhone 6c’nin iPhone 6 serisinin özelliklerini taşıması ancak daha küçük olduğu için göreceli olarak ucuz olması bekleniyor. iPhone 6 serisi satışlarından memnun kalan Apple’ın, bu boyutlarda orta sınıfa hitap eden bir telefon çıkarıyor olması pazarda bir sürpriz olarak algılanmadı. Apple’ın geleneksel pazarlama taktiklerinden biri olarak görülüyor. iPhone 6c’nin tanıtım ve çıkış tarihi hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. 

iPhone 6C Ortaya Çıktı!

Küçük iPhone Tutkunlarına Müjde, 4 inçlik iPhone 6c Geliyor

YORUMLAR