Apple'ın Yeni Uygulaması iPhone Kullanıcılarını Çok Sevindirecek

Apple'ın Yeni Uygulaması iPhone Kullanıcılarını Çok Sevindirecek

Hemen her ay mutlaka bir Apple patent haberi okuyorsunuz. Bunların bazıları ilginizi çekmiyor olsa da Apple Ar-Ge departmanı durmak bilmiyor.

Apple yeni bir fotoğraf paylaşma altyapısı için patent başvurusunda bulundu. Bu patent aslında fotoğraf çekerken yüz tanıma teknolojisiyle fotoğraf paylaşım uygulamalarını bir potada birleştiriyor.

Apple’ın yeni patenti arkadaşlarınızın fotoğraflarını çektiğiniz anda tanınarak çekilen fotoğrafın onlarla paylaşılmasını sağlıyor. Uygulama yüz tanıma altyapısını kullanarak rehberinizde ya da sosyal medyadaki arkadaşlarınızla fotoğraftaki yüzleri karşılaştırarak o kişilerle anında fotoğraf paylaşmanızı sağlayacak.

Yüz tanıma teknolojisinin kontaklarınızla entegre olmasıyla çalışacak olan bu sistem grup fotoğraflarında da çalışabiliyor olacak. Fotoğrafta kaç kişi olursa olsun o kişiler kontaklarınızda varsa Apple bu fotoğrafların bu insanlarla anında paylaşılabilmesini sağlayacak.

Apple’ın bu yeni “sistemi” aynı zamanda öğreniyor da olacak. Yeni yüzleri hafızasında tutacak ve bu yüzler kontaklara eklendiği anda geriye dönük bir tarama gerçekleştirerek bu yeni arkadaşlarınızın eski resimlerde var olup olmadığını kontrol edebilecek.

Şimdilik bu uygulama patent aşamasında olsa da çok yakın bir gelecekte yeni nesil iPhone’larda olması bekleniyor. 

İşte iPhone 7'nin Kamera Özellikleri

Samsung Galaxy S6, LG G Flex 2 ve iPhone 6 Kameralarını Karşılaştırdık

iPhone 6 Kamerasının Harika Özellikleri

YORUMLAR