Aquaman, DC’nin En Büyük Filmi Olma Yolunda İlerliyor!

Aquaman, DC’nin En Büyük Filmi Olma Yolunda İlerliyor!

DC Sinematik Evreni’nin yeni filmi Aquaman, gişe rekorlarını altüst etmeye devam ediyor. Başrolde Jason Mamoa’nın olduğu film, şu ana kadar dünya çapında 751,8 milyon dolar kazandı. Gişede Justice League’i geride bırakan Aquaman, başarılı performansını sürdürdüğü takdirde 2012 yapımı The Dark Knight Rises’ı da geçerek DC’nin en büyük filmi olacak!

Arthur Curry, diğer adıyla Aquaman, yalnızca Atlantis’e değil, beyaz perdeye de hükmediyor! DC’nin en sevilen karakterlerinden bir tanesi olan Aquaman, solo filmiyle tabiri caizse taş üstünde taş bırakmadı.

Göz atmak isteyenler için Aquaman fragmanını da şuraya bırakalım...

Ülkemizde 28 Aralık’ta vizyona giren film, dünya sahnesine çıktıktan sadece birkaç hafta sonra diğer DC yapımları, Man of Steel (668 milyon dolar), Justice League (657.9 milyon dolar) ve Suicide Squad’ı (746,8 milyon dolar) gişede geçmeyi başardı. Aquaman'in yakında Wonder Woman (821,8 milyon dolar) ve Batman v Superman: Dawn of Justice filmlerini de (873,6 milyon dolar) geride bırakması bekleniyor.

Filmin toplam 751,8 milyon dolarlık gişesinin yüzde 74.8’ini (562,4 milyon dolar) uluslararası pazarlar, yüzde 25.2’ini (189,3 milyon dolar) ise ABD oluşturuyor. The Hollywood Reporter’a göre başrolünde Jason Momoa’nın oynadığı film, 1 milyar dolar barajını aşma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Aquaman, bunu başardığı takdirde 1,09 milyar dolar gişesiyle DC’nin en büyük filmi olan The Dark Knight Rises’ı geçmiş olacak.

Aquaman’in yönetmen koltuğunda James Wan oturuyor. Filmde Momoa’ya Amber Heard, Willem Dafoe, Patrick Wilson ve Nicole Kidman gibi birbirinden iddialı isimler eşlik ediyor. 

Aquaman'i izlediniz mi? İzlediyseniz düşüncelerinizi yorumlar bölümünde bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin!