Aquaman, Gişe Performansıyla Parmak Isırttırıyor!

Aquaman Gişe Performansıyla Parmak Isırttırıyor!

DC Genişletilmiş Evreni’nin yeni üyesi Aquaman, ABD’deki ilk hafta sonunda 67,4 milyon dolar gişe hasılatı toplayarak etkileyici bir başarıya imza attı.

Başrollerinde Jason Momoa, Amber Heard, Williem Dafoe ve Nicole Kidman gibi birbirinden başarılı isimlerin olduğu Aquaman, gişeleri parçalamaya devam ediyor. 

ABD’den önce Çin’de vizyona giren film, sadece iki haftalık süreçte 189 milyon dolar gişe hasılatı topladı. 2017 yılında vizyona giren Justice League’in Çin’deki toplam gişesinin 106,1 milyon dolar olduğunu düşündüğümüzde, Aquaman’in başarısı çok daha anlamlı bir hal alıyor.

Aquaman’in Asya pazarında göstermiş olduğu performans, yeni bir rekora işaret ediyor. Entertainment Weekly 'nin raporuna göre film, ulaştığı gişe hasılatı ile Çin’in bugüne kadarki en yüksek hasılatlı dördüncü süper kahraman filmi oldu. 

Film ayrıca bu hafta sonu Güney Kore'de 9,9 milyon dolar, Fransa’da 6.2 milyon dolar, Almanya’da 4.2 milyon dolar, İspanya’da 2.8 milyon dolar ve Hong Kong’da ise 2.7 milyon dolar hasılat topladı. 

Meraklı bir bekleyişin ardından anavatanı ABD’de de vizyona giren Aquaman, açılış hafta sonunda 67,4 milyon dolarlık gişe hasılatı elde etti. Böylece filmin dünya çapındaki toplam gişe hasılatı 482 milyon dolara ulaştı. 

Açılış hafta sonunda en fazla hasılat toplayan DC filmi olmayı başaran Aquaman, bu performansını sürdürdüğü takdirde Batman v Superman: Dawn of Justice, Justice League ve Wonder Woman’ı geride bırakmış olacak.

Yönetmen koltuğunda James Wan’ın oturduğu Aquaman, ülkemizde 28 Aralık’ta vizyona girecek.