Aquaman'in Devam Filmiyle İlgili Önemli Gelişme

Aquaman 2 Hakkında Önemli Gelişme

DC, Aquaman 2’nin senaryosunu ilk filmde olduğu gibi David Leslie Johnson - McGoldrick’e emanet etti.

2013 yılında vizyona giren Man of Steel ile DC Sinematik Evreni’nin kapılarını açan stüdyo, ardından gelen Batman v Superman: Dawn of Justice ve Suicide Squad ile hayal kırıklığı yaratmıştı. 

Wonder Woman spin-off’uyla beklentileri belli bir seviyede karşılayan DC, arzu ettiği başarıyı Jason Momoa’lı Aquaman ile yakaladı. 

Yönetmen koltuğunda James Wan’ın oturduğu Aquaman, DC Comics ve Warner Bros.'un dünya çapında en çok hasılat toplayan süper kahraman filmi olmuştu. 1.09 milyar dolar kazanç ile DC evreninde tahtı ele geçiren film, beyaz perdedeki macerasına serinin ikinci halkasıyla devam edecek.

Warner Bros. Başkanı Toby Emmerich, geçtiğimiz ay Hollywood Reporter ’a verdiği demeçte, Marvel gibi ortak evren yaratmak yerine, her filmin kendine ait bir gerçekliğinin olacağını söylemişti. DC Sinematik Evreni’nin geleceğini büyük ölçüde çeşitli yönetmenlerin vizyonları ile tanımlayacağını belirten Emmerich, filmlerin birçoğunun anlatısal olarak birbirlerine bağlanacak olmasına rağmen, asıl amaçlarının öncelikle iyi filmler yapmak olduğunu dile getirmişti.

aquaman 2

Aquaman spin-off’uyla muazzam bir başarı yakalayan stüdyo, serinin ikinci filmi için yeniden James Wan ile çalışmak istiyordu. Fakat Ocak ayında Deadline ’a konuşan Wan’ın ekibi, Aquaman 2’nin halihazırda teknik olarak geliştirilmesine rağmen, ünlü yönetmenin ilk filmin üzerine çıkacağını düşündüğü bir senaryo görene kadar Warner Bros. ile sözleşme imzalamayacağını açıklamıştı. 

Ve o senaryonun artık bir yazarı var. İlk filmin senaristlerinden biri olan David Leslie Johnson - McGoldrick, Aquaman 2'yi yazmak için projeye geri döndü. Johnson-McGoldrick daha önce, Wan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Conjuring 2 filminin de senaryosunu kaleme almıştı. 

Öte yandan Aquaman 2’nin nasıl bir perspektife sahip olacağını şu an için bilmiyoruz; ancak ilk filmin Black Manta ve Orm ile ilgili olarak sona ermesi, bizlere bazı ipuçları sunuyor.

Aquaman, DC’nin en büyük filmi olduktan sonra Warner Bros. için çok daha önemli bir hale geldi. Bu yüzden, halefinin üzerine çıkacak bir film yaratmak için ciddi bir çaba sarfeden stüdyo, sürecin mümkün olduğunca sağlıklı ilerlemesini istiyor. 

Aquaman 2’nin en geç 2021 yılında vizyona girmesi planlanıyor.