ARA Projesinin Bileşenleri Sonunda Görücüye Çıkıyor

ARA Projesinin Bileşenleri Sonunda Görücüye Çıkıyor

Google modüler akıllı telefon projesi ARA'nın 100’den fazla bileşeni MWC 2015'te tüketiciyle buluşacak. Mobil Dünya Kongresi (WMC) 2015 yılında çok heyecanlı gelişmelere sahne olacak. Mobil Dünya Kongresi başlamadan heyecanlı duyumlar alıyoruz. Bunlardan bir tanesi de mobil telefon çağını tümden etkileyecek olan ARA Projesiyle ilgili. Bilindiği üzere ARA Projesi, Google’ın geliştirdiği modüler bir telefon projesi. Şimdiye kadar bilinen tüm akıllı telefon alışkanlıklarını değiştirecek olan projeye ait 100 kadar prototipin kongrede olacağı söyleniyor.

Tamamıyla isteğe ve ihtiyaca göre donanımı değiştirilebilen telefon setlerinden oluşacak olan ARA projesi dünyada akıllı telefon alışkanlıklarını kökünden değiştirebilir. Mobil kullanıcıların artık kendi ihtiyaçlarına göre telefonlarını kurgulayabileceği ARA, uzun süredir üzerinde konuşulan bir projeydi. 2013 yılından bu yana bir başlatılıp bir durdurulan projeye sonunda Google sahip çıkmış ve daha ileriye taşımayı başarmıştı.

Mart ayının ilk haftasında (2-5 Mart) başlayacak olan Mobil Dünya Kongresi esnasında ARA'nın pek çok bileşenini ve bir akıllı telefonun nasıl ‘upgrade’ edilebileceğini görebileceğiz.   

Project Ara 2015 Prototipinden Görüntüler

Project Ara: Bilgisayar Gibi Parçaları Değiştirilebilen Telefon

Parçaları Değişebilen Telefon Project Ara Ufukta Göründü

YORUMLAR