Arabalar Artık Araba Kullanırken Telefonla Konuştuğunuzu Anlayacak

Arabalar Artık Araba Kullanırken Telefonla Konuştuğunuzu Anlayacak

Teknoloji hızla gelişmeye devam ediyor ve bu gelişen teknoloji bazen bizi gerçekten ürkütüyor. Yine ilginç bir teknoloji haberiyle karşı karşıyayız; bu seferki arabamıza kadar giriyor, hatta sürücü koltuğuna geçiyor.

Bugün açıklanan haber ile şunu anlıyoruz ki; teknoloji artık gerçekten hayatımızın her anında yer alıyor. Brazilya'daki Santa Catarina Devlet Üniversitesi'nde şu an geliştirilme aşamasında olan bu uygulama bugün gündeme bomba gibi düştü. Söz konusu uygulama ile birlikte, arabadayken telefonla konuştuğumuzda takip edileceğiz, ve hatta kamera ile videomuz bile bildirilecek. 

Nasıl çalıştığına dair sorulan sorulara ise şu şekilde cevap verildi; sürücü koltuğunun ön tarafına yerleştirilen kamera ile sürücü sessizce kayıt altına alınıyor. Algoritmalar tamamlandığı zaman ise kamera, sürücünün yüzünün olduğu bölgeye herhangi bir elin gidip gitmediğini kontrol ediyor. 

3 saniyelik klipler çeken kamera ile durum kontrol altına alınıyor. Tabii ki bu daha yolun yarısı, takım hala bu uygulama üzerinde çalışmaya devam ediyor. 

Bizim sormak istediğimiz soru ise; burnumuz kaşındığı zaman ne yapacağız? 

Uzun bir süre daha bu teknolojiyi göremeyiz, fakat bilmekte fayda var. Bizimle kalın.

Android Yükselişini Sürdürüyor

YORUMLAR