Araştırmalara Göre Apple App Store En İyi Uygulama Platformu

ABI isimli objektif araştırma şirketinin rekabet halindeki mobil uygulama mağazalarına yönelik yaptığı araştırma sonucunda App Store önemli bir yerde konumlandırıldı. Aralarında Google Play, BlackBerry’nin App World ve Microsoft’un Windows Phone Store’un

Araştırmalara Göre Apple App Store En İyi Uygulama Platformu

ABI isimli objektif araştırma şirketinin rekabet halindeki mobil uygulama mağazalarına yönelik yaptığı araştırma sonucunda App Store önemli bir yerde konumlandırıldı. Aralarında Google Play, BlackBerry’nin App World ve Microsoft’un Windows Phone Store’unun yer aldığı rakipler arasından sıyrılan App Store, uygulama mağazası hizmetini en iyi uygulayan yer seçildi.

Mobil uygulama endüstrisine dair birçok önemli özelliği bulunan App Store, yüz binlerce uygulama ve oyunu barındırması, bunları yaratıcı ve kullanıcı dostu politikayla öne çıkarması söz konusu başarıyı getirdi. Google Play ile App Store arasındaki en büyük farkın kalite kontrolü olduğu da belirtiliyor.

Yenilikçilik konusunda ise Windows Phone Store’un lider olduğu sektörde App Store bu konuda ikinci ve Google Play üçüncü durumda.

Microsoft’un mobil dünyaya getirdiği yenilik ve rekabetçi yaklaşım görünen o ki uygulama mağazası alanına da ciddi bir şekilde yansımaya başlamış. 2013 bu alanda ciddi bir rekabetin yaşanacağı yıl olacağa benziyor.

2013 yılının en çok merak edilen akıllı telefonlarını görmek ister misin?

YORUMLAR