Araştırmalara Göre Her 3 Kişiden Biri Drone Meraklısı

Araştırmalara Göre Her 3 Kişiden Biri Drone Meraklısı

Son zamanların pahalı oyuncakları olarak bilinen dronelar, gün geçtikçe popüler hale geliyor.lar droneların insanlar üzerindeki etkisini inceleyen araştırma sonuçlarına göre her üç internet kullanıcısından biri dronelara hayranlık duyuyor.

Piyasaya ilk çıktığı zamanlarda büyükler için pahalı oyuncak kategoriside değerlendirilen dronelar artık gün geçtikçe tüm sektörleri etkisi altına almaya başladı. İlk zamanlarda sahip oldukları kameralar nedeniyle aksiyonu bol işlerde kullanılan dronelar artık her sektörde karşımıza çıkıyor. Öyle ki geçtiğimiz günlerde Facebook, drone ile internet yayacağını duyurmuş ve bu kapsamda Aquila isimli uçağını test etmeye başlamıştı. Droneların insanlar üzerindeki etkilerini merak eden GWI isimli bir araştırma kurumu da yaptığı araştırma ile çarpıcı sonuçlara ulaştı.

Global Web Index isimli bir kuruluş tarafından yapılan araştırma ile insanların dronelara karşı tepkileri ölçüldü. Her yaştan bireyi araştırmasına dahil eden GWI, araştırma sonucunda çarpıcı sonuçlara ulaştı. Araştırma sonuçlarına göre internete erişimi olan her üç kullanıcıdan biri dronelara hayranlık duyuyor ve onlardan br tanesine sahip olmak istiyor. Ayrıca genç ve erkek bireyler bu oranın belirlenmesinde büyük rol oynuyor. Araştırma sonuçları gelir dağılımına göre incelendiğinde de sabit geliri yüksek olanların dronelar ile en çok ilgilenen kesim olduğu sonucu ortaya çıkıyor.

Sanayide ve endüstride kendine şimdiden benzersiz kullanım alanı edinen droneların geleceği oldukça parlak görünüyor.

Drone Kullanarak Hırsızları Yakalattılar!

Daha Kolay Pokemon Yakalayabilmeniz İçin PokeDrone Geliyor


YORUMLAR