Araştırmalara Göre iPhone Kullanıcıları Yüksek Kapasiteli Modelleri Tercih Ediyor

Araştırmalara Göre iPhone Kullanıcıları Yüksek Kapasiteli Modelleri Tercih Ediyor

Apple'ın son yıllarda iPhone'lar üzerinde ısrarla kullanmaya devam ettiği 16 GB'lık depolama alanı zamanla daha az işlevsel olmaya başlamasına rağmen bundan vazgeçmeyen firmanın müşterileri, yapılan araştırmalara göre yüksek kapasiteye sahip olan modelleri daha çok tercih ediyor.

Kullandığımız uygulamaların sayısının artması ve akıllı telefonlarımız üzerinde geçtiğimiz yıllara göre çok daha büyük dosyalar tutabiliyor olmamız bizlerin yine mobil cihazlar üzerinde daha fazla alana ihtiyaç duymasına neden oldu. Hal böyle olunca mobil piyasanın en büyük 2 devi Android ve iOS, farklı depolama seçenekleri ile karşımıza çıkıyor.

Android dünyasında SD kart desteği bulunan cihazların sayısı oldukça fazla ve ne kadar ihtiyaç duyuyorsanız ona göre SD kart satın alabiliyorsunuz. Eğer SD kart desteği olmayan bir cihaz almak istiyorsanız bile uygun fiyatları nedeniyle yüksek kapasiteli modeli seçerken iPhone'da olduğu gibi 8 kere düşünmenize gerek yok.

Apple ise iPhone'ları 16, 64 ve 128 GB olarak sunarken, kullanıcıların 16 yerine 32 GB istemesini bir süredir duymazdan geliyor. Eğer standart bir kullanıcı iseniz 16 GB size etecektir fakat birazcık da olsa daha aktif bir iPhone kullanıcısıysanız 16 GB kısa süre içinde dolacak ve sürekli telefonunuzdan bir şeyler silmek zorunda kalacağınız günler başlayacak. Tabi tüm bunları dert etmemek için biraz daha fazla ödeyerek 64 ya da 128 GB'lık modelleri de tercih edebilirsiniz fakat zaten oldukça yüksek olan fiyatlar bu modeller de daha da yukarılara çıkıyor. Ama ne tesadüftür ki yapılan araştırmalar sonucunda iPhone kullanıcılarının büyük çoğunluğu 16 GB'lık iPhone modelleri yerine 64 ve 128 GB'lık modelleri satın almayı tercih ediyor.

Ufak, orta ve büyük olarak nitelendirilen iPhone kapasitelerinde aslında orta olarak görülen 32 GB'lık modelin olmaması kullanıcıları iki arada bir derede bırakıyormuş fakat kullanıcıların genel olarak büyük çoğunluğu 16 GB yerine yüksek kapasiteye sahip olan modelleri tercih ediyormuş.

Sizlerde iPhone sahibiyseniz ya da kısa zaman içerisinde almayı düşünüyorsanız kapasitesi ile ilgili görüşlerinizi bizlere alttaki yorum bölümünden iletebilirsiniz. 16 mı? 64 mü? 128 mi?

iPhone'la Yapılan 9 Hatalı Davranış

YORUMLAR