Arduino Devrelere Gerçek Lazer Bağlayıp Space Invaders Oynadılar

Arduino Devrelere Gerçek Lazer Bağlayıp Space Invaders Oynadılar

Yılların klasik oyunu Space Invaders gerçek lazerle oynanınca nasıl oluyor acaba diye hiç düşündünüz mü? Oldukça değişik olduğunu söylemek hiç de yanlış olmaz. Ardunio devreler kullanarak bu da mümkün kılındı.Bir lazer kesicisi ve bir Atari oyunu bir araya gelirse ortaya ilginç bir görüntü çıkabiliyor. Arduino devreler kullanılarak oluşturulan gerçek lazer atımlı Space Invaders ortamı oyunculara değişik bir tecrübe sundu.

Böyle bir tasarımı yapmak için elbette ilk ihtiyacınız olan şey bolca zaman, 80W bir lazer kesici, birkaç işe yaramaz plastik parça, bir bilgisayar ve USB çıkışı. Bu malzemeleri Arduino devreler kullanarak bir bilgisayar üzerinden yöneterek oyun oynamak mümkün olabiliyormuş.

Aslında tüm bu düzenek 28 Mart’ın hatırına yapılmış. 28 Mart’ta düzenlenecek olan Arduino Günleri’nde de gösteri olarak elektronik meraklılarına sunulacak.

Gerçek lazerli Space Invaders düzeneğinde ilk olarak kağıttan hedefler kullanılmış. Ancak hedefler birbirine yakın olduğundan bir hedefin vurulması tüm diğer hedefleri de ateşe verdiğinden bundan vazgeçilmiş. Düzeneğin tüm detaylarını anlatan videosunu izleyebilirsiniz. 

Blynk Sizin İçin 5 Dakikada Arduino Projesi Hazırlıyor

Haptik Geri Bildirim Veren Titreşim Eldivenleri Resmen Bir Teknoloji Harikası

YORUMLAR