Arızalı Ürünü Olanlara Apple Yeni Şarj Aleti Veriyor

Arızalı Ürünü Olanlara Apple Yeni Şarj Aleti Veriyor

Dünyanın şüphesiz en gözde markası olan Apple  ürün değişim programına yeni şeyler ekledi. Bildiğiniz üzere Apple ürün değişim programı ile arızalı olan Apple ürünlerini, arıza tespit edildiği taktirde yenisi ile birebir değiştiriyor.

iPhone'ların bazı serilerinde geçerli olan bu değiştirme imkanı şimdi arızalı Apple şarj aletleri için de geldi. Yine belirli bir seriye özel olan bu imkan ısınma sorunu ve benzeri sorunlarda sorunsuz değişim imkanı sunuyor. Apple'ın üretmiş olduğu iPhone 3GS, 4G ve 4S telefonlarının şarj aletlerinde genel olarak ısınma sorunu olduğu için öncelikli olarak bu serilere ait şarj cihazlarının değişimine önem veriliyor. Apple bu değişim ile olası bir insan yaralanmasını engellemek istiyor.

Eğer siz de iPhone 3GS, 4G ve 4S telefon modellerinden birine sahipseniz şarj aletinizi kontrol etmenizde fayda var. Kontrol yöntemi ise oldukça basit. Şarj aletinizin hemen alt bölümünde yer alan bilgiler fazlasıyla işinize yarayacak. Her cihazda mutlaka bulunması geren CE yazısı eğer koyu bir tipte yazılmış ise şarj aletiniz büyük ihtimalle arızalı. Şarj aletinizin arızalı olup olmadığını anlayabileceğiniz diğer bir yol ise model numarasına bakmak. Eğer şarj aletiniz A1300 model numarasına sahip ise yine arızalı bir şarj aletine denk geldiniz diyebiliriz. Hemen yukarıda resimli olarak görebilirsiniz. Sağdaki şarj aleti sağlam, soldaki şarj aleti arızalı.

Arızalı ürünlerin değişimi Apple Store'dan sorunsuz bir şekilde yapılabilecek.

YORUMLAR