Arkadaşlarıyla Sürekli Mesajlaşanlar İçin Fiziksel Emoji Klavyesi Üretildi

Arkadaşlarıyla Sürekli Mesajlaşanlar İçin Fiziksel Emoji Klavyesi Üretildi

İnternet kullanımının hızla yayıldığı şu zamanlarda artık yaşlısı ve genci dahil olmak üzere milyonlarca insan çeşitli uygulamalar yardımıyla birbirleriyle sürekli mesajlaşır halde. Tabii anlık olarak yapılan bu konuşmalar sırasında kullandığımız emojilerin sayısını hatırlamamız mümkün bile değil.Eskiden SMS'ler aracılığıyla konuşulur ve o konuşmalarda günümüzde olduğu gibi emojiler yer almazdı. Sadece bir parantez ve iki nokta işaretiyle yaptığımız gülücük bizi mutlu etmeye yeterdi. Fakat gelişen teknolojiyle birlikte Whatsapp gibi popüler mesajlaşma uygulamalarının geliştirilmesinden sonra her duruma özel yüz ifadeleri yani emojiler üretildi. Hatta uygulama geliştiricileri bu emoji ifadelerine her gün bir yenisini daha eklemek için uğraşıyor.

Bildiğiniz üzere sohbet uygulamalarına standart klavyeleri kullanarak emoji ekleyemiyoruz. Emoji ekleyebilmek için ekran üzerindeki kısayollardan veya Android klavyesinden yeni bir bölüme geçiş yapmamız gerekiyordu. EmojiWorks isimli bir şirket bu sorunun farkına vardı ve Emoji Keyboard adını taşıyan fiziksel bir emoji klavyesi üretti. Yani standart klavyede alfabede bulunan harfler yer alırken, özel olarak tasarlanan bu klavyede çeşitli yüz ifadeleri yer alıyor. Apple'ın klavyesini tasarımıyla oldukça fazla andıran Emoji Keyboard Windows, Mac, iOS, Windows Phone gibi işletim sistemleriyle uyumlu olarak çalışabiliyor. Yani hem mobil hem de masaüstü cihazlarınızda bu yüz ifadesi klavyesini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Emoji Keyboard'ın 3 farklı modeli bulunuyor. En düşük modelinde 47 tane farklı ifade yer alırken en yüksek modelinde ise 120'den fazla emoji bulunuyor. Tabii modeller arasında da fiyat farkı değişiyor. Klavyenin kablo taşıma gibi bir derdi de yok. Emoji Keyboard Bluetooth teknolojisiyle tüm cihazlarda sorunsuz bağlantı kurabilir.

Emoji klavyesinin fiyatları ise aynen şöyle:

  • Standart Emoji Keyboard: 79.95 Dolar
  • Emoji Keyboard Plus: 89.95 Dolar
  • Emoji Keyboard PRO: 99.95 Dolar

Google Hangouts'da Kullanabileceğiniz 14 Gizli Emoji

2016 Yılında Gelmesi Muhtemel Emojiler Belli Oldu

YORUMLAR