Arkadaşlıklar Telefon Şarjı Yüzünden Bozulabiliyor

Günlük hayatımızda internet kullanımının artmasıyla birlikte telefon şarjı da hayati bir önem taşımaya başladı. Hatta ülkemizde yapılan bir araştırma sonucunda kullanıcıların yaklaşık dörtte biri (yüzde 23) pilleri bittiğinde sevdikleriyle sorun yaşıyor.

Siber güvenlik kuruluşu Kaspersky Lab'in aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 15 ülkede yaptığı araştırmada telefon bağımlılığı bir kez daha gözler önüne serildi. Aile ve arkadaşlık ilişkilerinin bozulmasında telefonla ulaşamama büyük bir önem taşıyorken, kullanıcıların yüzde 51'i direkt endişeye kapılabiliyor.

Kullanıcıların yüzde 23'lük kısmı ise bataryaları bittiğinde, cihazları kaybolduğunda veya çalındığında yakınlarıyla sorunlar yaşıyor. Arkadaşlarının kendisine cevap vermemesinden veya ulaşamamasından dolayı birbirleriyle küsen insanlar, bağımlı olduklarını kabul etmiyorlar. Aynı zamanda araştırmaya göre telefonun sahibine yol gösterdiği de ifade edildi.

Çoğu Kişi Şarj Yüzdesini Kontrol Etmiyor

Fakat tüm bunlara rağmen kullanıcıların yüzde 16’sı cihazlarının çalışır ve bağlı kalması için hiçbir şey yapmıyorken yüzde 36'lık bir kesim sürekli şarj durumunu kontrol ediyor. Kaspersky Lab Ürün Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Dmitry Aleshin konu hakkında “Bağlantının kopması, ilişkilerimize de uzun vadeli etki edebiliyor çünkü bu konuda hata yaptığımızda karşımızdakinin kalbi kırılabiliyor." şeklinde konuştu.

Konu hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Yakın arkadaşlarınıza veya sevdiklerinize ulaşamadığınız için onlarla aranızın bozulma ihtimali var mı?