ARMA 3 Ertelendi

ARMA 3 Ertelendi

Bu yılın sonlarına doğru sadece PC platformu için satışa sunulması beklenen askeri simülasyon oyunu ARMA 3 bir ertelemeye maruz kaldı. Oyunun yapımcısı Bohemia Interactive’in yaptığı açıklamada oyunun ertelendiği belirtildi. Oyunun hangi tarihe ve niçin ertelendiği de geçerli sebepler ile açıklandı. ARMA 3’ü bekleyen PC oyuncuları biraz daha beklemek zorunda kaldılar.

Yapılan açıklamada ARMA 3’ün sadece PC platformuna özel olarak 2013 yılı içerisinde satışa çıkacağı belirtildi. Net bir tarih vermekten kaçınan Bohemia Interactive daha öncede net bir tarih vermeyip 2012 yılının son ayları olarak oyunun çıkış tarihini belirlemişti. Tahminlerimize göre ARMA 3 büyük bir ihtimal 2013’ün ilk çeyreğinde Mart veya Nisan ayı içerisinde satışa sunulacaktır.

Bohemia Interactive oyunun ertelenmesinin sebebi olarak ise, daha iyi ve daha kaliteli bir ARMA deneyimini oyunculara sunmak istediklerini ve bu yüzden biraz daha zamana ihtiyaçlarının olduğunu açıkladı. Dünyanın en iyi askeri simülasyon oyunu ARMA serinin yeni oyunu ARMA 3’ü 2013 yılı içinde sadece PC’ler için göreceğiz.

YORUMLAR