Armadillo Fosilleri Büyük Şaşkınlık Yarattı

20.000 yıl öncesine ait antik armadillo fosillerine Arjantin'de rastlandı. Ortaya çıkarılan dört fosil, büyüklükleri ile uzmanların dikkatini çekti.

Arjantin yakınlarında bulunan armadillo fosilleri canlıların tarihine ışık tutmaya devam ediyor. Bu sefer ortaya çıkarılan fosiller gerçekten de devasa boyutlardaydı.

20.000 yıl öncesine ait antik armadillo fosillerine Arjantin'de rastlandı. Ortaya çıkarılan dört fosil, büyüklükleri ile uzmanların dikkatini çekti. Çiftçilerin tarlasında fosillere dair kanıtlara rastlanması her şeyin başlangıcını oluşturuyordu.

Armadillo fosilleri daha detaylı araştırılıyor

Yapılan araştırmalar, fosillerin bulunduğu alanın, antik hayvanların dinlenme bölümü olduğunu düşündürüyor. Arjantin’in başkenti Buenos Aires yakınlarındaki kurumuş bir nehir yatağında ortaya çıkarılan fosiller son derece büyüktü.

İlk etapta iki tane fosil bulunmuştu. Fakat araştırmacılar kazıya devam ettiğinde iki fosil daha olduğunu gördü. Bu fosillerden en büyüğü bir araba büyüklüğüne yakın. Yapılan araştırmalarda, fosillerin iki yetişkin ve iki genç armadilloya ait olduğu ifade edildi. Kazılar devam ettikçe daha büyük canlılar ortaya çıkıyor.

Hayvanların ölüm nedenleri, cinsiyetleri ve kalıntılarının ağırlığı testlerle belirlenecek. Sonradan yapılan düzenli diğer testler ile birlikte, bu hayvanlar hakkında net bilgilere ulaşılacak. Sizce bu tür fosiller canlıların evrimsel tarihi açısından ne tür bilgiler ortaya koyabilir? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

YORUMLAR