Artık 2 Tür Bitcoin Var!

Artık 2 Tür Bitcoin Var!

Değeri yavaş yavaş yükselişe geçen dijital para birimi Bitcoin, bundan sonra 2 farklı birimle yoluna devam edecek. Peki bu durum Bitcoin sahiplerini etkileyecek mi? 

Geçtiğimiz günlerde SegWit2x yazılımına geçerek kaybettiği değeri tekrar kazanmaya başlayan Bitcoin, ısrarla devam eden fikir ayrılıklarına daha fazla direnemedi. Henüz resmi açıklama gelmese de "madenciler" Bitcoin Cash (BCC) ve Bitcoin Klasik (BTC) olarak Bitcoin'inin ikiye ayrıldığını duyurdu. Duyurunun ardından Bitcoin'inin değerinde %6 düşüş yaşandı. 

Bölünmenin gerekçesi ise, madencilerin indirerek kullandığı her biri 150 GB olan blokların güncellenmesi konusunda yaşanan sıkıntılar ve transfer işlemlerindeki gecikmeler olarak açıklandı. Bu bağlamda gerek alışverişte gerekse para transferlerinde gerçekleşecek aksaklıkların veya sorunların bu bölünme sürecini hızlandıracağı düşünülüyor. Eğer bölünme onaylanırsa Bitcoin sahipleri paralarını sanal cüzdanlarına taşıdıktan sonra, dilediği takdirde Bitcoin'lerini Bitcoin Cash'e çevirebilecek. Bu durum sonuçlanırsa diğer sanal para birimlerinin değeri ne olur, madenciler bu durumdan nasıl etkilenir şimdilik bilinmez ama yaşanacak gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz, orası kesin. 

Bitcoin Bankasının Sahibi Tutuklandı

Yunan Polisi Azılı Bitcoin Dolandırıcısını Tutukladı

YORUMLAR