Artık Android Üzerinden Counter Strike 1.6 Oynayabileceksiniz

Artık Android Üzerinden Counter Strike 1.6 Oynayabileceksiniz

Valve Corporation tarafından ilk olarak 2000 yılının başında piyasaya sürülen Counter Strike, kısa bir sürede milyonlarca oyuncuya ulaşmış ve 2-3 yıl içerisinde ise internet kafelerin vazgeçilmez oyunu haline gelmişti. Valve'nin günümüzde bile oldukça fazla oynanan bu oyunuyla ilgili güzel haberler var.

OS X, Xbox, Windows ve Linux olmak üzere 4 farklı işletim sisteminde oynanabilen bu oyunda single(bireysel) ve multiplayer(çoklu oyunculu) seçenekleri de bulunuyor. Counter Strike'ın çıktığı günün şartlarında gençlere takım çalışmasını, planlanmayı ve düşmanlardan kaçmayı öğreten bu oyunun ne kadar faydalı olduğunu bilmiyoruz. Ama efsane oyunlar listesinde en üst sırada yer aldığını gönül rahatlığıyla söylemek mümkün.

Counter Strike'ın güncellenmiş en yeni sürümlerinden birisi olan 1.6 için bazı çalışmalara başlandı. Sdlash3d ekibi tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda Counter Strike 1.6 Android platformuna entegre edilecek. Yolun sonu belli olmamasına rağmen büyük bir özveri ile çalışan Sdlash3d, oyunu apk uzantısı olarak dağıtacak. Google'ın politikası gereği popüler uygulama mağazası Google Play'de yer almayacak.

Oyunun ne zaman dağıtılacağı hakkında ise herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Ama Counter Strike'ı çok yakın bir zaman içerisinde .apk uzantısı olarak Android cihazlarınıza yüklemeniz mümkün olacak. Valve'nin Sdlash3d hakkında düşünceleri ise oldukça fazla merak ediliyor. Çünkü resmi bir destek olmadan bir oyunun mobil versiyonunu çıkarmak çok akıllı bir davranış değil.

Counter Strike ile ilgili indirebileceğiniz bazı programlar:

Rainbow Six: Siege'deki Spetsnaz Takımının Videosu Yayınlandı

YORUMLAR