Artık Facebook Gruplarına da Hikaye Eklenebilecek

Birkaç haftadır test sürecinde olan gruplarda Hikaye özelliği en nihayetinde Facebook'a geldi. Bundan böyle Facebook gruplarınızda Hikayeler paylaşabilir veya başkalarının attığı Hikayelere tepkiler verebilirsiniz.

Halihazırda global olarak sunulan özellik kapsamında üye olduğunuz Facebook gruplarında 24 saat geçerli Hikayeler paylaşabileceksiniz. Normal profile Hikaye eklemeyle aynı şekilde çalışan yeni özelliği kullanmak için grubun ana sayfasına gelmeli ve üst kısımdaki 'Ekle' butonuna basmalısınız. Ardından ister galeriden isterseniz de anlık çekimleri yükleyebilirsiniz.

Yüklemek istediğiniz Hikayeyi efektler, çıkartmalar ve yazılarla süsleyebileceğiniz gibi çizim araçlarıyla renklendirebileceğinizi de belirtmek gerekiyor. Grup içi iletişimi arttıracağı düşünülen bu özelliğin genel olarak yöneticiler tarafından kontrol edileceği belirtildi. Kullanıcıların suistimaline veya uygunsuz kullanımına uğrayabilecek özellik, yöneticilerin denetiminden geçecek.

Grup Hikayeleri, Facebook'un hem masaüstü sürümü hem de iOS ve Android mobil uygulamaları aracılığıyla kullanıcılara sunulmuş durumda. Halihazırdaki Hikayelerin günlük olarak 300 milyon kişi tarafından kullanıldığını söyleyen Facebook, bu özellikten de çok şey bekliyor.