Artık Facebook Messenger’ı Facebook Hesabınız Olmadan da Kullanabilirsiniz

Facebook, Messenger uygulamasında büyük bir değişiklik yapıyor ve kullanıcıların, Facebook hesaplarıyla giriş yapmalarına gerek kalmadan Messenger’ı kullanmasını sağlıyor. Uygulama, eğer hesabınızla giriş yapmazsanız limitli bir işleve sahip olacak fakat,

Artık Facebook Messenger’ı Facebook Hesabınız Olmadan da Kullanabilirsiniz

Facebook, Messenger uygulamasında büyük bir değişiklik yapıyor ve kullanıcıların, Facebook hesaplarıyla giriş yapmalarına gerek kalmadan Messenger’ı kullanmasını sağlıyor. Uygulama, eğer hesabınızla giriş yapmazsanız limitli bir işleve sahip olacak fakat, Facebook’un isteği sadece kullanıcıların Messenger uygulamasını kullanmaya başlaması ve ona alışması.

Facebook Messenger’ın bu özelliği şu an Android işletim sistemli cihazlarda ve sadece Hindistan, Endonezya, Venezuela, Avustralya ve Güney Afrika’da geçerli fakat ilerleyen zamanlarda daha çok bölgeye yayılacak ve iOS cihazlarında da kullanılabilir olacak.

Yeni özelliklerin Facebook’ta herkese ulaşması ve bir milyar kullanıcı tarafından anlaşılabilmesi biraz zaman aldı.

Messenger uygulaması bir kere güncellenmesiyle kullanıcılar uygulamayı sadece isimlerini ve telefon numaralarını yazarak kullanmaya başlayabilecekler. Uygulama sadece kullanıcıların kendi listelerindeki kişilere ileti göndermek için kullanılabilecek.

Facebook Mesajlar ve Messenger uygulamaları e-posta, SMS ve IM’nin ve diğer her şeyin yerini alacak şekilde, çevrim içi iletişimde kullanılacak tek araç olması hedeflenerek ve hız misyonuyla oluşturuldu.

Facebook şu anda bu hedeflenen noktada değil fakat Messenger’ın hesap olmadan kullanılabilmesinin mümkün hale getirilmesi bu yönde atılmış bir adım. Messenger’ı zaten baz yerlerde SMS uygulaması olarak kullanmak mümkün ve güncellemeden sonra bu özelliğin daha da genişleyeceğini bekleyebilirsiniz.

Facebook’un, Messenger’ı daha çok insana açmasının iki temel sebebi var. Birincisi, uygulamanın, henüz Facebook için kayıt olmayan az sayıda insanı teşvik etmek için bir yol oluşturabilmesi. İkincisi ise, diğer popüler mesajlaşma uygulaması grubuna, özellikle WhatsApp’a rakip olacak bir konumda bulunması.

Facebook’un WhatsApp’ı satın almak ile ilgilendiğine dair söylentiler vardı. Fakat görünüşe göre Facebook yola tek başına devam etmek istiyor.

YORUMLAR