Artık Google Play'den Her Hafta Bir Uygulamayı Ücretsiz İndirebileceğiz

Artık Google Play'den Her Hafta Bir Uygulamayı Ücretsiz İndirebileceğiz

Merhaba Tamindir takipçileri. Bildiğiniz üzere akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte uygulama marketleri giderek önem kazanmıştı. Google Play ise dünya üzerinde en çok kullanıcıya sahip olan uygulama marketi olarak nitelendirilebilir; çünkü yaygın olarak kullanılan Android cihazların resmi uygulama marketi olan Google Play dünya üzerindeki Android akıllı telefon ve tabletler göze alındığında doğal olarak en çok kullanıcıya sahip uygulama marketi olacaktır. Hal böyleyken bile Google, resmi Android uygulama marketinin açıklarını kapatmak için biraz geç kalabiliyor.

Android uygulamaları konusunda Google Play'iin en güçlü alternatifi olan Amazon uygulama marketi, ülkemizde kullanıma açık olmasa da Google Play yerine tercih edilmesini sağlayacak önemli bir özelliğe sahipti. Amazon Android uygulama marketinde her gün farklı bir uygulama Android kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor. Hatta Android'in rakibi iOS işletim sisteminin resmi uygulama marketi App Store üzerinde de her hafta bir uygulama Editörün Seçimi başlığı altında iPhone ve iPad kullanıcılarına ücretsiz olarak sunuluyor.

Uygulama sayısı bakımından rakiplerini geride bırakan Google Play'in bu zamana kadar ücretsiz uygulama konusunda herhangi bir adım atmamış olması büyük bir eksikti. Neyse ki Google artık ücretsiz uygulama işine girişmeye karar verdi ve bu haftadan itibaren her hafta yeni bir uygulamayı kullanıcılara ücretsiz olarak sunmaya başladı. "Haftanın Ücretsiz Uygulaması" özelliği ilk olarak Daniel Tiger Grr-ific Feelings uygulamasıyla başlıyor. Çocuklar için geliştirilmiş olan eğitici bir oyun olan Daniel Tiger Grr-ific Feelings normalde 6.94 TL satış fiyatına sahip. Google Play'in bu haftaki ücretsiz uygulamasını herhangi bir bedel ödemeden indirebilmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz:

https://play.google.com/store?code=PBSKIDSFree

Çok Sayıda Telefon ve Tablet Bakanlık Emriyle Toplatılıyor

YORUMLAR