Artık Herkes Bir HoloLens Satın Alabilecek

Artık Herkes Bir HoloLens Satın Alabilecek
Gökhan Abay
Gökhan Abay teknoloji
YORUM YAZ

Windows 10 ile birlikte tanıtılan Microsoft HoloLens, işletim sistemi üzerinde tasarladıklarınızı holograma çevirerek gerçek hayatta görünür kılan bir teknoloji ve geliştirme çalışmaları hızla devam ediyor. Birkaç ay önce ilk büyük güncellemesini alan HoloLens, Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi ile birlikte önemli özellikleri de bünyesine katmış oldu.

HoloLens'in ilk açıklandığı zamanları hatırlıyorum da, geliştiriciler bizlere Mars yüzeyinde gezmeyi, evin ortasında Minecraft oynamayı ve daha pek çok etkileyici özelliği göstermişlerdi. İlerleyen zamanlarda ağzımız açık bir şekilde, görsel efektleri HoloLens altyapısı vasıtasıyla evimizin içine getiren Actiongram teknolojisini izlemiştik. Çok yakında filmleri kendi evrenlerinde seyredebileceğimizin habercisi olan bu teknoloji, holografik hikayelerin yaratılmasıyla oluşturulmuş, minik artırılmış gerçeklik evrenleri kurgulayabiliyordu. Şimdi ise yıldönümü güncellemesiyle HoloLens bambaşka bir boyut kazanıyor. 

Microsoft HoloLens'in Ticari Sürümü Duyuruldu

Windows 10'a gelen büyük güncelleme HoloLens'i de etkiledi demiştik. Microsoft'tan yapılan açıklamaya göre HoloLens'in Ticari Sürümü'de geliştiricilere açıldı. İçeriğinde geliştirici kiti ve bir dizi kurumsal özellik barındıran sürüm sayesinde hayallerimizi süsleyen HoloLens'in geliştirilme aşaması daha da hızlanacak. Genele bakıldığında ise içeriğinde Microsoft HoloLens Geliştirici Paketi, taşıma çantası, mikrofiber bez, şarj cihazı ve micro-USB 2.0 kablosu yer alacak. Yani artık isteyen herkes 3 bin dolar ödeyerek HoloLens sahibi olabilecek. 

İşte Hololens ile Oynanan Minecraft ve Olağanüstü Oyun Deneyimi

Hololens ile Halo 5 Oynamanın Keyfi Bir Başka Oluyor, İzleyin

Microsoft, Hololens'in Gelecekte Hangi Sektörlerde Kullanılacağını Açıkladı

YORUMLAR