Artık Herkesin Bir Samsung Gear VR Sanal Gözlüğü Olacak

Artık Herkesin Bir Samsung Gear VR Sanal Gözlüğü Olacak

Samsung Gear VR yurtdışında 99 dolara satılacak. Yenilenen Samsung Gear VR en ekonomik sanal gerçeklik gözlüğü olarak raflara yerleşiyor.

Samsung ile işbirliği yapan Oculus, firmanın daha önce duyurduğu Gear VR sanal gözlüğünün yeni sürümünü tanıttı. Oculus’u Facebook’un satın aldığını hepimiz biliyoruz. Bu durumda sosyal medya devi Facebook sanal gerçeklik uygulamalarında mobil kullanıcıları ön sıraya almış oluyor.

İlk tanıtılan Samsung Gear VR sanal gözlükleri sadece Galaxy S6 ve Note 4 modelleriyle çalışıyordu. Yeni Gear VR ise 2015 yılında piyasaya sürülen bütün Samsung telefon modelleriyle çalışabilecek. Yeni Samsung Gear VR eski modelinden yüzde 22 daha hafif ve kafaya daha rahat yerleşiyor.

Yeni Samsung Gear VR henüz sosyal medyaya ait bir uygulamaya sahip değil ancak Netflix, TiVo ve Twitch gibi firmaların içeriklerinin de izlenebileceği bir platformu üzerinde barındırıyor. Yurtdışı satış fiyatı 99 dolar olarak belirlenen Gear VR ilk olarak Kasım ayında ABD’de satışa sunulacak. Samsung’un yaptığı açıklamaya göre Gear VR sanal gözlüğü yılbaşından itibaren tüm dünyada satışa sunulacak.

İşte yeni Samsung Gear VR tanıtım videosu:

Samsung Gear VR ile Dünyanızın Sınırlarını Genişletin

Samsung Gear VR ile Alışılmadık Bir Naklen Yayın Gerçekleştirildi

Samsung Gear VR, Galaxy S6 Serisi İçin Satışa Sunuldu

YORUMLAR