Artık İçinde Oyun da Oynayabildiğimiz Facebook Messenger, 1 Milyar Kullanıcıya Ulaştı

Artık İçinde Oyun da Oynayabildiğimiz Facebook Messenger, 1 Milyar Kullanıcıya Ulaştı

Google Play uygulama mağazasında 2 uygulama 1 milyarı aşkın indirme sayısına ulaştı. Bunlardan biri Facebook Messenger. Ardından Facebook ve WhatsApp geliyor.

Facebook’un sahip olduğu uygulamalar Google Play uygulama mağazasında milyar barajını hızla geçiyorlar. Facebook Messenger 1 milyar indirmeyle mağazanın yıldızı oldu. Sosyal ağlar arasında sarsılmaz bir yeri olan Facebook’un diğer uygulamaları da hemen onun peşinden geliyorlar. 1 milyar indirme sınırına ulaşan Facebook Messenger’ın aktif kullanıcı sayısı ise 600 milyonu aşmış durumda.

Facebook Messenger sık yaptığı güncellemelerle kullanıcı kazanmaya devam ediyor. Eğlenceli yeni eklentilerine şimdi de oyunlar ekleyen Messenger, artık hem sohbet etmek hem de boş vakit değerlendirebilmek için gereken tüm özellikleri bünyesinde barındırıyor. En son Doodle Draw adında bir oyunu bünyesine katan Messenger, böylelikle uygulamaya insanlarda bağımlılık yaratacak yeni servisler eklemeyi sürdüreceğinin işaretini de veriyor.

Facebook Messenger bu ulaştığı rakamla reklam gelirlerini de artırmış oldu. Özellikle çıkartma ekleme uygulamasının içinde yer alan satın alma servisi şu anda Facebook’a milyonlarca dolar kazanç sağlıyor.

Facebook Messenger Artık Web Üzerinde

Facebook Messenger Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır

Facebook Messenger'a Yeni Özellikler Eklendi

YORUMLAR