Artık Instagram Hikayelerinizi Facebook’ta da Paylaşabileceksiniz

Artık Instagram Hikayelerinizi Facebook’ta da Paylaşabileceksiniz

'Hikayeler' özelliğinin kullanımını artırmak isteyen Facebook, kullanıcıların Instagram’da çektikleri hikayeleri Facebook’ta da paylaşmalarını sağlayacak. Henüz test aşamasında olan özellik, yakın zamanda kullanıma açılabilir.
İlk olarak Snapchat’te gördüğümüz ‘Hikayeler’ özelliği, hemen hemen her sosyal medya platformunda kullanılmaya başlandı. Facebook, bu yılın başlarında Hikayeler özelliğini etkinleştirdi, ancak beklediği ilgiyi göremedi. Bunda Instagram’ın rolü çok büyük. Zira Snapchat’in bile tahtını elinden alan Instagram Hikayeler, kullanıcıların fotoğraflarını ve videolarını paylaştıkları yegane platform.

Facebook bu duruma bir çözüm buldu ve kullanıcıların Instagram’da çektikleri hikayelerini Facebook’ta da paylaşabilmelerini sağlayan bir özellik üzerinde çalışmaya başladı. Test kapsamında kullanıcılar, Instagram'ın uygulama içi kamerasıyla çekilen fotoğrafları ve videoları Instagram ve Facebook Hikayelerine paylaşmak için yeni bir seçenek görüyorlar.

Instagram üzerinden Facebook'ta, paylaştığınız hikayelerin altında bir "Instagram" etiketi olacak. Böylece arkadaşlarınız, hikayenin aslında nerede oluşturulduğunu görebilecekler.

İsmi gizli tutulan bir Instagram yöneticisi testi doğrularken, "Instagram'daki deneyimi her zaman iyileştirmenin yollarını test ediyoruz ve her anınızı sizin için önemli olan insanlarla paylaşmayı kolaylaştırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Facebook’un böyle bir çaba içine girmesini ne derece doğru bilmiyoruz. Zira Instagram Hikayeleri, bu alanda lider konumda. Her yanımız hikayelerle dolup taşıyorken, Facebook’ta ve WhatsApp’ta da bunu görmek aslında kullanıcıları oldukça sıkıyor.

Bakalım Facebook, bu adımıyla ‘Hikayeler’ özelliğinin popülaritesini arttırabilecek mi? Siz en çok hangi programda ‘Hikayeler’ özelliğini kullanıyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

Instagram Hikayeleri Web'e Geliyor

Uzmanlardan 'Instagram Şifrelerinizi Değiştirin’ Uyarısı

Facebook, Müzik Piyasasını Ele Geçirmeye Geliyor!

YORUMLAR