Artık Oculus Rift ve FeelReal Nirvana Helmet ile Düşmanı Kokusundan Bile Tanıyacağız

Artık Oculus Rift ve FeelReal Nirvana Helmet ile Düşmanı Kokusundan Bile Tanıyacağız

FeelReal Nirvana Helmet, 5 duyuyu birden sanal gerçeklikte kullanmaya ant içmiş bir proje. Artık Oculus Rift sanal kafalığı ve Nirvana Helmet ile düşmanlarımızı kokularından da tanımamız mümkün olabilecek ve tüm atmosferi yüzümüzde hissedeceğiz. 

Oculus Rift için hazırlanan yeni bir maske prototipi oyunlarda ortam kokularını almamızı sağlayacak. Böylelikle oyun tecrübemiz daha da artacak, evreni daha iyi kavrayarak içine girebileceğiz. FeelReal Nirvana Helmet projesi, Oculus Rift kullanılırken ona entegre olan bir kasktan ibaret. Bu kask oyunlara ait belli kokuların, ısının, soğuk havanın kısaca yüzümüzde hissedeceğimiz her şeyin oyuncuya da hissettirilmesini sağlıyor. Böylelikle oyunun atmosferine daha çok girilmesi hedefleniyor. Bluetooth mikrofonu sayesinde oyun içi oyuncu iletişimini de sağlıyor.

Proje şu anda Kickstarter’da fon toplamaya çalışıyor. 50 bin dolar hedefi olan FeelReal projesi 20 bin doları yakalamış durumda. FeelReal sadece bilgisayar oyunları ve Oculus Rift’i hedeflemiyor, projenin hedefinde sinema da var. Seyredilen filmlerin ortamlarını koklamamızı sağlayacak olan bu teknoloji bakalım Kickstarter’da hedefini tutturabilecek mi?

Matrix karakterlerinden Morpheus’un meşhur, “Gerçek nedir, hissettiğin, dokunduğun ya da kokladığın her şey gerçek midir? Gerçek sinir uçlarının beynine gönderdiği elektrik akımlarından başka birşey değildir...”  monoloğuyla başlayan tanıtım filmini sizlerle paylaşıyoruz. 

Oculus Rift Sanal Gerçeklik PC Gereksinimleri Açıklandı

Sanal Gerçekliğe İşitme ve Görmeden Sonra Dokunma Duyusu da Geliyor

Mozilla Firefox Tarayıcısını Sanal Gerçekliğe Taşımak İstiyor

YORUMLAR