Artık Otomatlardan Instagram Takipçisi Satın Alınabiliyor

Artık Otomatlardan Instagram Takipçisi Satın Alınabiliyor

Günümüzde alışveriş çılgınlığının makineleşmiş bir ürünü olan otomatlardan birçok ürünün satın alınabildiğine şahit olduk. Ancak otomatlardan sahte Instagram takipçileri ve beğenilerin satıldığını ilk kez Rusya’da görüyoruz.

Rusya’nın başkenti Moskova’da şehrin kalbi olan Kremlin’e çok yakın bir alışveriş merkezine konulan otomat oldukça ses getirdi. Instagram ve Rusya’da çok popüler olan VK platformları için takipçi ve beğeni satışının yapıldığı otomat Rus basınında eleştirilerin de hedefi oldu. Bazı gazeteciler “Rus tarihinde kapitalizmin doruğuna çıkılmıştır” yorumlarında bulundu.

Rus firması Snatap tarafından üretilen otomatın Instagram ve VK takipçileri ve beğeni tedarik etmenin yanı sıra Instagram hesabından fotoğrafları bastırma işlevi de gösterdiği belirtildi. Fiyatların da oldukça ucuz olduğu otomattan 100 adet takipçi 100 Ruble’ye (1.75 dolar) satılıyor.

Takipçi tedarik işleminde güvenlik endişeleri de bulunuyor. Bir otomattan Instagram hesabınıza giriş yaptığınızda tüm arkadaş listenize spam mesajların yollandığı ifade edildi. Otomat şimdilik Rusya’nın tüm şehirlerinde ve Çekya’nın başkenti Prag’da bulunuyor. Ancak yakın zamanda otomatların Avrupa şehirlerine de yayılması bekleniyor.

Artık Instagram Hikaye Özelliği Takipçi Kazanmanıza Yardımcı Olacak

Ramazan Ayında Sosyal Medya Kullanımı Artıyor

YORUMLAR