Artık Oturduğunuz Yerden Elektrik Üretebileceksiniz

Artık Oturduğunuz Yerden Elektrik Üretebileceksiniz

Microsoft'un bumerang şekilli bilgisayar farelerini üreten Yanko Design'den hayatımızı kolaylaştıracak mükemmel bir proje daha gün yüzüne çıktı.

Hayatımızı kolaylaştıran tasarımlar yapmasıyla tanınan ve son zamanlar da Microsoft'un bumerang şekilli mouse'larını tasarlayan Yanko Design, hayatımızı kolaylaştıracak bir proje ile daha gündeme geldi. Bu sefer elektrik ihtiyacına çözüm bulan firma, günün her saatinde her yerde elektriğe ulaşmanızı sağlayacak. Window Socket adı verilen bir taşınabilir priz geliştiren firma güneş enerjisini kullanarak eletrik üretilmesini sağlıyor.

Pencerelere kolaylıkla sabitlenen ve güneş enerjisi kullanarak elektrik üreten priz, günün her saatinde eletrik ihtiyacınızı karşılıyor. Güneş enerjisiyle çalışan priz, aynı zamanda yapısındaki bataryalar yardımıyla güneş enerjisini depo ediyor ve karanlık bir ortamda olsanız dahi elektrik ihtiyacınızı karşılıyor. Taşınabilir olması nedeniyle her yerde rahatlıkla kullanabileceğiniz Window Socket, küçük güneş panellerinin bir araya gelmesiyle oluşuyor. Kullanımı da oldukça basit olan priz 1000 mAh'lik bir bataryaya sahip. 5 ila 8 saat arasında şarj olabilen priz 10 saat boyunca kesintisiz elektrik sağlıyor. 

Oldukça kullanışlı olan prizin ne zaman satışa çıkacağını ve hangi ülkelerde satılacağını henüz bilmiyoruz. 

100 TL’ye Telefonunuzu Arabanız İçin Sanal Gösterge Paneline Çevirebilirsiniz

Yakın Zamanda Google Aile Doktorunuz Olabilir!


YORUMLAR