Artık Overwatch, World of Warcraft ve Starcraft 2 İçin Facebook'ta Canlı Yayın Yapabileceğiz

Artık Overwatch, World of Warcraft ve Starcraft 2 İçin Facebook'ta Canlı Yayın Yapabileceğiz

Eğer oyun oynarken arkadaşlarınızla oyun görüntülerini paylaşmayı seviyorsanız size güzel bir haberimiz var. Günümüzde en başarılı online oyunlardan olan World of Warcraft, Starcraft 2, Overwatch, Hearthstone gibi oyunların ve Diablo 3 gibi yapımların sahibi olan Blizzard, geliştirdiği oyunlarda kullanılabilecek yeni canlı yayın özelliğini hizmete açtı. Artık oyuncular bu oyunlardan herhangi birini oynarken canlı yayın özelliğini açarak gerçek zamanlı olarak oyun içinden görüntüleri arkadaşlarıyla ve takipçileriyle paylaşabilecekler.

Blizzard'ın oyun severlerin hizmetine sunduğu bu yeni canlı yayın servisi şu an sadece Facebook Live temelli olarak çalışmakta. Blizzard oyunlarında canlı yayın özelliğini aktifleştirdiğinizde bu yayın Facebook üzerinden paylaşılacak ve Facebook arkadaşlarınız canlı yayını izleyebilecekler.

Blizzard'ın canlı yayın özelliğini kullanabilmek için Battle.net hesabınızı Facebook hesabınızla birleştirmeniz gerekiyor. Hesaplarınızı birleştirdikten sonra da Battle.net istemcisini çalıştırıp ayarlar bölümünden Streaming seçeneklerine giderek bu özelliği aktifleştirmeniz gerekiyor. Bu işlemleri yaptıktan sonra oyuna girdiğinizde Ctrl + F1 tuşlarını kullanarak canlı yayınınızı başlatabilirsiniz.

Blizzard'un yeni canlı yayın özelliği kullanıldığında oyun içinde canlı yayın ile ilgili bilgiler de takip edilebiliyor. Oyunda ekranın sol alt köşesine yerleştirilen küçük arayüzde mevcut izleyici sayısı ve yayın durumu görüntülenebilmekte. Blizzard oyunlarındaki canlı yayın servisi şu an için sadece 1280 x 720 çözünürlüğü destekliyor. Ayrıca yayın kalitesini de değiştirebiliyorsunuz.

Blizzard'ın canlı yayın özelliğinin World of Warcraft: Legion'ın çıkışının hemen öncesinde hizmete açılması güzel bir gelişme.

Blizzcon 2016'da Diablo 4'ü Görebilme İhtimalimiz Var

YORUMLAR