Artık Periscope'u Twitter Olmadan da Kullanabileceğiz

Artık Periscope'u Twitter Olmadan da Kullanabileceğiz

Periscope artık Twitter hesabını zorunlu kılmayacak. Böylelikle istediğimiz anda Twitter’a giriş yapmak zorunda kalmadan da canlı yayın yapabileceğiz.

iOS’a özel canlı yayın uygulaması Periscope, canlı yayın yapmak için Twitter hesabına sahip olma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Twitter, hala hesabınıza giriş yapmanız için Periscope arayüzünde bir uyarı bulundursa da bunu yok sayabileceğiz.

Twitter’ın bu uygulamaya bizi davet etmesi sadece kendi sosyal ağ grafiklerini yönetebilmesi açısından önemliydi. Periscope geliştiricilerinin dün bloglarında paylaştıkları bir makale ile artık bu zorunluluğu ortadan kalkacağını müjdeledi.

Periscope uygulaması kullanan herkes artık kendi naklen yayın odalarını açarak bunu paylaşabilecekler. Yine de yayınların sosyal ağlara daha hızlı ulaşabilmesi için Twitter gibi yoğun bir ortama ihtiyaç duyanlar, Twitter üyelik seçeneğinden uygulamayı kullanmaya ve yayınlarını buradan devam ettirmeyi sürdürebilecekler.

Bilindiği gibi Periscope uygulaması iPhone için yayınlandığında 2 ay kadar sonra Twitter’ın bünyesine dahil edilmiş ve sosyal ağda en çok kullanılan özelliklerden biri olmuştu. 

Periscope TV Kanallarını Çileden Çıkardı

Periscope Güncellendi ve Yayın Kontrolleri Gelişti

YORUMLAR