Baidu Sanal Asistanlar ile Hastalık Teşhisi Yapacak

Baidu Sanal Asistanlar ile Hastalık Teşhisi Yapacak

Hastalıkların teşhisini hızlandırmak isteyen Çinli arama motoru devi Baidu, Melody adını verdiği yeni bir chatbot geliştirdi. Yapay zekaya sahip olan Melody, hastalıkları kısa sürede teşhis edebiliyor. 

Kullanıcılara soru sorarak taşıdıkları hastalıkların belirtilerine ulaşmaya çalışan bir yapay zeka robotu, Çinli arama motoru devi Baidu tarafından kullanıma sunuldu. Melody adının verildiği yeni robot, kullanıcıların hastalıklarını teşhis ederek gerçek doktorlarla iletişime geçmelerini sağlıyor. Melody robotunu kulanmak için Android ve iOS platformunda yer alan Baidu Doctor uygulamasına sahip olmak gerekiyor. Hastalık sürecini oldukça etkili bir şekilde hızlandırabilen Melody, ne yazık ki sadece Çince diline destek veriyor.

Kulllanıcların kendi hastalıklarını teşhis etmesine yardımcı olan Melody, hastalığın teşhisi sonrası kullanıcıyı doktorlara yönlendiriyor ve kısa sürede çözüm üretiyor. Kullanıcılara sorduğu sorularla hastalığı teşhis eden robot, tıpkı bir sanal asistan gibi çalışıyor. Derin öğrenme ve doğal dil işleme sistemlerine sahip olan Melody, kullanıcılarla etkileşime girdikçe yeni yöntemler öğrenecek ve daha işlevsel bir hale gelecek. Sağlık sektöründe önemli bir adım olan Melody, sanal sağlık asistanlarının da bir dönüm noktası olabilecek potansiyele sahip. Yapay zekaya sahip olan Melody gibi robotların artış göstermesiyle birlikte sağlık kuruluşlarında oluşan açıkların da kapatılması hedefleniyor. 

WeChat'in Chatbotcusu Facebok Messenger'a Geçti

Japon Robot Pepper, Basit Oyunları Öğrenerek Oynayabiliyor


YORUMLAR