Artık Sivrisineklerden Telefonunuz Yardımıyla Kurtulabileceksiniz

Artık Sivrisineklerden Telefonunuz Yardımıyla Kurtulabileceksiniz

"Sivrisinek" denilince çoğumuzun aklına çok da güzel şeyler gelmemektedir. Küçücük bir yapıya sahip olmasına rağmen bizi ısırdığında derimiz kabarmakta, saatlerce süren kaşıntılar başlamakta ve uykularımız kaçmaktadır. Bunun yanında yaz sıcağında bahçemizde otururken sivrisinek yüzünden kapalı giyinmek zorunda kalmaktayız, bu da keyfimizi kaçırmaktadır. En ciddi problem ise sivrisineklerin bulaşıcı hastalıkların taşıyıcısı olması ve alerjik tepkilere yol açabilmesidir.

İnsanoğlu sivrisinekten kurtulmak için birçok farklı yolu denemiştir. Çoğu kimyasal bileşenlere dayanan bu sivrisinek kovma yöntemleri çevreye ciddi zararlar verebilirken ekonomik olarak da verimli değildir. Sivrisinek Kovucu olarak adlandırılan Android uygulaması ise hem herhangi bir maliyeti olmaması hem de çevreye zarar vermemesi açısından önem kazanan bir dijital sivrisinek kovucudur.

Uygulama temelde telefonunuzun sivrisineklerin rahatsız olduğu ses frekanslarını yaymasını sağlamaktadır. Böylece sivrisinekler bulunduğunuz alana yaklaşmaz ve keyfiniz kaçmaz. Arkaplanda çalışabilen uygulamayı buradan indirebilirsiniz:

Türk Tasarımcı Beton Yiyen Robot Geliştirdi

YORUMLAR