Artık Tweetleri E-posta ile Gönderebileceksiniz

Artık Tweetleri E-posta ile Gönderebileceksiniz

İki hafta kadar önce sayfamızda , “Twitter’dan Tweetleri E-posta ile Gönderebilme Özelliği” başlıklı haberimizle size iletmiştik.

Bu yeni nitelik Twitter sayfanızda artık kullanılabilir durumda. Ana sayfada tweetlerin üzerine imlecinizle geldiğinizde “Aç”, “Yanıtla”, “Retweetle”, “Favorilere ekle” bölümlerinin hemen sağında bulunan “Daha fazla” kısmını göreceksiniz. Buna tıkladığınızda aşağıda “Tweeti e-posta ile gönder” baloncuğu çıkıyor. Tweeti paylaşmak istediğiniz kişinin e-posta adresini yazdıktan sonra hemen gönderebiliyorsunuz.

Bu karmaşık olmayan ve fazla ilgi çekeceği düşünülmeyen uygulama ile Twitter’ın aslında daha çok kullanıcıya ulaşmak istediği kesin.

Size Twitter kullanan bir arkadaşınız e-posta ile bir tweet gönderdiğinde, e-postayı açacaksınız ve arkadaşınızın profilini görüntülemek için ilgili yere tıkladığınızda doğrudan Twitter sayfasına yönlendirileceksiniz. Twitter kullanıcısı değilseniz, profil oluşturma ve kullanıcı olma gibi yönlendirmelerle karşılaşacaksınız.

Twitter bu yolla, henüz bu sosyal ağın içinde bulunmayan ve hiç tweet atmamış  olan kişilere de ulaşarak ağını daha da genişletebilir mi? Bekleyip göreceğiz.

Twitter'da tweetleri e-posta ile nasıl göndereceğinizi öğrenmek için sitemizde "Twitter'da Tweetleri Nasıl E-posta ile Gönderirsiniz"  başlıklı blog yazımızı okuyabilirsiniz.

YORUMLAR