Artık Windows 10'da Instagram'dan Mesaj Atabilirsiniz

Windows 10 uygulamasından direkt mesaj yollamak artık mümkün.

Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarınızda Instagram kullanıyorsanız, uygulamayı bir sonraki açışınızda küçük bir değişiklik fark edeceksiniz. Instagram tarafından gelen açıklamaya göre Windows 10 uygulamasından direkt mesaj yollamak artık mümkün.

Instagram her zaman mobil odaklı bir sosyal ağ olarak ön plana çıkıyor ve bundan dolayı Windows 10 sürümü çok az güncelleme alıyordu. Fakat ilk defa Windows 10 uygulamasından DM gönderebileceksiniz. Aşamalı Web Uygulaması (PWA) olarak sunulan güncelleme, bir dizi performans iyileştirmesini de içerisinde barındırıyor.

Instagram Mesajlarına Bağlantı Adresi ve Portre Desteği Geldi

Windows 10 için Instagram uygulamasının Surface Pro X gibi ARM tabanlı cihazlarda öncekinden daha iyi performans gösterdiğini aktaran blog yazısında, güncellemelerin seyrek veya neredeyse hiç gelmemesi nedeniyle Windows uygulamasında çökmeler yaşandığından da bahsedildi.

Windows 10'daki Instagram özelliklerinin bir hayli sınırlı olduğunu da söyleyelim. Fotoğraf ve Hikaye gönderebilir, doğrudan mesaj atabilir veya profillere bakabilirsiniz. Ayrıca bildirimlere, arama motoruna ve keşfet bölümüne erişebiliriz. Fakat platformun PWA sistemine geçmesiyle birlikte, web istemcisinde yapılan değişikliklerin Windows 10 sürümüne taşınmasının çok daha kolay olması bekleniyor.

YORUMLAR