Artık Xbox One Kontrol Cihazını Bilgisayarınızda Kullanabileceksiniz

Artık Xbox One Kontrol Cihazını Bilgisayarınızda Kullanabileceksiniz

Microsoft bir süredir bilgisayar kullanıcılarına söz verdiği Xbox One kontrol cihazı sürücüsünü nihayet yayınladı. Microsoft aslında Xbox One gamepadi için bilgisayar driverlarını bir süredir yayınlamayı düşünüyordu; fakat bu süreç birkaç defa ertelenmişti. Bu ertelemelerin ardından yayınlanan bu Xbox One gamepad sürücüsü sayesinde artık herhangi bir engelleme olamadan Xbox One kontrol cihazımızı bilgisayarımıza bağlayabileceğiz ve oyunlarımızı bu kontrol cihazı aracılığıyla oynayabileceğiz.

Xbox One ile birlikte yenilenen kontrol cihazı Xbox 360 kontrol cihazı üzerinde yapılan küçük kozmetik değişikliklerin yanısıra farklı donanımsal yenilikler de sunuyordu. Geliştirilen titreşim motoru, kontrol cihazının içerisine taşınan pil bölmesi, yeni tetik sistemi ve tetiklerde hissedilebilen titreşim, yenilenen analog çubuklar ve D-Pad Xbox One kontrol cihazının daha hassas ve daha gerçekçi bir oyun deneyimi sağlamsına yardımcı oluyordu.

Xbox One kontrol cihazı sürücüleri Windows'un 64 Bit ve 32 Bit versiyonları için ayrı ayrı yayınlanmış durumda. Bu versiyonlara aşağıdaki program indirme sayfasından erişebilir ve sürücüleri bilgisayarınıza indirebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Haftanın Android Oyunu: Respawnables

YORUMLAR