ASELSAN'ın Ürettiği 'Nefer' Müşteri Buldu

Aselsan Nefer

ASELSAN, geliştirdiği silah sistemleri ile bizi onurlandırmaya devam ediyor. Çeşitli platformlarda kullanılabilen silah sistemlerini üretip, bunlara lojistik destek sağlayan şirket, son ürünlerinden olan Nefer silah sistemine 2 farklı müşteri buldu. Anadolu Ajansı'ndan Göksel Yıldırım'ın haberine göre Nefer, Körfez bölgesinden ve Asya'dan gelen taleplerle ilk kez satılacak.

Tamamen ASELSAN kaynakları ile üretilen Nefer, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) ihtiyaçları gözetilerek tasarlandı. Paletli ve tekerlekli tüm zırhlı araçlarda etkin şekilde görev yapabilecek şekilde geliştirilen sistem, hem NATO silahlarının kullanımda olduğu ülkeler hem de Rus menşeli silahları envanterinde bulunduran ülkeler için ideal bir seçenek olarak dikkat çekiyor.

Yurt dışında büyük ilgi gördüğü belirtilen Nefer silah sistemi, Körfez bölgesinden ve Asya’dan gelen talepler doğrultusunda, 2 farklı müşteri buldu. Batı veya Doğu menşeli 25/30 mm otomatik topların ve antitank füzelerinin takılabildiği, üzerinde bağımsız elektro optik ve 7,62 mm eş eksenli silahın yer aldığı Nefer için sözleşme öncesi atışlı testler, bu yıl içerisinde gerçekleştirilecek.

Nefer aynı zamanda Türk ordusu için de görev bekliyor.

YORUMLAR