Asın Bayrakları! İlk Türk Yapımı Sanal Gerçeklik Futbol Oyunu Steam'de Desteklerinizi Bekliyor!

Asın Bayrakları! İlk Türk Yapımı Sanal Gerçeklik Futbol Oyunu Steam'de Desteklerinizi Bekliyor!

Ülkemiz adına bir hayli gurur verici bir proje Steam Greenlight üzerinde oyun severlerin yorumlarına ve desteklerine açıldı. Bir süre önce özel bir röportaj yaptığımız Türk oyun geliştirme ekibi no-pact yeni sanal gerçeklik tabanlı futbol oyunu olan Hat Trick Header'ı Steam Greenlight'ta yayınladı. Ekibin geliştirdiği oyun temel olarak size doğru gelen futbol toplarına kafa vuruşları yaparak hedeflere göndermeye çalıştığınız bir beceri oyunu. Bu işi yaparken de hareket ve konum algılama kabiliyetine sahip sanal gerçeklik sistemlerinden faydalanabiliyoruz. Oyun şu an için Oculus Rift DK2 kullanılarak oynanabiliyor. Ayrıca no-pact oyunun HTC Vive ile uyumlu olması için de testlerini sürdürüyor. Oyun resmi olarak çıktığında HTC Vive ile de oynanabilecek.

Hat Trick Header'daki bölümlerde karşımıza çeşitli hedefler çıkıyor. Bu hedeflerin kimi sabit hedefler şeklinde, oyunda ilerledikçe hareketli hedefler de karşımıza çıkmakta. Hat Trick Header'ı dilerseniz tek başınıza, dilerseniz yerel olarak çok oyunculu olarak oynayabileceksiniz. Ayrıca oyuna yeni oyun modlarının da eklenmesi planlanıyor; bu modlar arasında 1'e 1 online düello modu da yer alıyor.

Oyunun geliştirilme süreci hemen hemen tamamlanmış durumda, no-pact ekibi geriye sadece HTC Vive testlerinin ve lokalizasyon işlerinin kaldığını belirtmekte. Oyunun Steam Greenlight üzerinde yeşil ışık alabilmesi için yeterli oyları toplaması gerekmekte. Bu iş için aşağıdaki bağlantıyı kullanarak oyunun Steam Greenlight sayfasını ziyaret edebilir ve resimde işaretlediğimiz "Evet" tuşuna tıklayarak ilk Türk sanal gerçeklik futbol oyunumuza destek verebilirsiniz:

no-pact ekibiyle yaptığımız röportajı bu sayfa üzerinden okuyabilirsiniz:

Başarılı Türk Oyun Geliştiricisi no-pact ile Özel Tamindir Röportajı

YORUMLAR