Aslında Gece Gökyüzü Hiç de Gördüğünüz Gibi Değil

Aslında Gece Gökyüzü Hiç de Gördüğünüz Gibi Değil

Fotoğraf sanatçısı Adam Woodworth gece gökyüzünün gerçekten nasıl göründüğünü Nikon D800E dijital SLR fotoğraf makinesiyle görüntüledi. Burada göreceğiniz resimlerde hiçbir fotoğraf hilesi ve oynama yapılmadı.Kentlerin kirli havası ve ışık perdesi gece gökyüzünün güzelliklerinin kentlerden görünmesini engelliyor. Şehir hayatında çok romantik bulduğumuz o yıldızlı geceler aslında doğada gece karanlığında gerçek renk ve güzelliklerini sergiliyorlar. 

Fotoğraf sanatçısı Adam Woodworth bu güzelliği görüntülemek için DSLR kamerası ve 600mm’lik zoom objektifleri ile kendini doğaya bıraktı. Woodworth açık havanın şehrin o puslu perdesi olmaksızın bize bahşettiği gerçek gece manzaralarını yakaladı.

Fotoğraflar üzerinde hiçbir oynama yapmayan Woodhworth ince ISO ayarlarıyla özel lensler kullanmadan muazzam fotoğraflar çekti. Bunlardan en etkileyici olanı 600 mm'lik zoom objektifle çektiği pürüzsüz Orion takımyıldızı. 

Adam Woodworth'un ISO ayarları 5400 ve 6000 arasında ayarlanmış ve arka arkaya çekilerek üstüste bindirilmiş enstantanelerden oluşan Nikon D800E dijital SLR çalışmaları.

Sony A7R - Dünyanın İlk Aynasız Tam Kare Değiştirilebilir Objektifli Dijital Fotoğraf Makinesi

Instagram Alternatifi Fotoğraf Uygulamaları

Anında Fotoğraf Çıktısı Alabilen Telefon Kabı

YORUMLAR