Aslında PC'de Oyun Oynamak İçin 4GB RAM’den Fazlasına İhtiyacımız Yokmuş

PC'de oyun oynamak için +GB RAM'in yettiği saptandı, daha fazlası bir şey ifade etmiyor.

Aslında PC'de Oyun Oynamak İçin 4GB RAM’den Fazlasına İhtiyacımız Yokmuş

Yeni yapılan bir teknolojik testin sonuçları, en yüksek konfigürasyon isteyen oyunların bile 4GB RAM ile rahatlıkla oynandığını ortaya koydu.

Digital Trends dergisinin web sayfasında yer alan TechSpot araştırmasına göre, 8GB RAM ile çalışan bir PC ile 4GB RAM barındıran bir makinede GTA V oynandığında oyun sadece birkaç fps kalite kaybına uğruyor.

Yeni araştırma PC’de bulunan RAM miktarının oyunları neredeyse hiç etkilemediğini kanıtlıyor. TechSpot, PC’de RAM miktarının değil CPU ve GPU kalitesinin daha önemli olduğuna dikkat çekiyor.

Oyunlar için önerilen sistem bileşenleri listelerinde RAM miktarının tamamen yanıtıcı ve tüketime yöneltmek için bir motivasyon politikası olduğunu iddia eden TechSpot ve Digital Trends haberleri, PC kullanıcıları için 4GB RAM'in yeterli olduğunu 8GB RAM düzeneğinin ideal oduğunu ancak 16 ve 32GB RAM kullanmanın hiçbir anlamı olmadığını söylüyor.

Rapora göre, GTA V gibi yüksek miktarda RAM isteyen oyunların bile 4GB RAM ile rahatlıkla çalışabiliyor. 8GB RAM ile oyunda birkaç fps kayıp yaşandığını detaylandıran rapor, yüksek RAM kullanmak için yapılan teşviklerin sadece tüketimi körüklemek için kullanıldığı savunuluyor.

Bilgisayarınıza 5 Adımda RAM Dopingi

Gerçekten Ne Kadar RAM'e İhtiyacınız Var?

Laptop Ram Değiştirme ve Takma İşlemi Nasıl Yapılır?

 

YORUMLAR