Assassin's Creed Odyssey'i Chrome'da Ücretsiz Oynayın!

Google Project Stream

Ünlü teknoloji şirketi Google, dün itibarıyla duyurduğu Project Stream isimli yeni projesinin beta sürecine katılanların Assassin’s Creed Odyssey’i ücretsiz olarak oynayabileceklerini duyurdu.

Dün yaptığı açıklamayla Project Stream adını verdiğini yeni servisini ilk kez gösteren Google, bulut sunucular üzerinden takılmadan oyun oynamanızı sağlayacak bir alt yapı geliştirdiklerini dile getirdi. Neredeyse bütün AAA yani yüksek bütçeli oyunların sistemde rahatça çalışabildiğini ve oynanabildiğini aktaran Google, 5 Ekim itibarıyla Project Stream’i denemeye açacaklarını aktardı. Sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan “sınırlı sayıda” kişi tarafından deneneceği söylenen sistem, birçok oyuncunun dikkatini şimdiden çekmişti.

1080p çözünürlük ve 60fps yenileme oranı sunan Google Project Stream için bir başka güzel haber daha verildi. Sistemi deneyecek sınırlı sayıdaki kişinin ilk etapta Assassin’s Creed Odyssey oynayabileceklerini ifade eden Google, bu oyuncuların oyunu ücretsiz olarak deneyeceklerini kaydetti.

25mbps hız gerekli

Bütün test aşamalarının olumlu gitmesi halinde kullanıma açılması beklenen yeni sistemle birlikte birçok oyunun Chrome üzerinden oynanabileceği vurgulandı. 25mbps internet hızına sahip kişilerin 1080p ve 60FPS özellikleriyle oyunları herhangi bir PC ya da laptop üzerinden rahatlıkla açabilecekleri müjdesi verildi.

5 Ekim’de başlayacak ilk deneme sürecinin ilerleyen günlerde daha genele yayılacağı ve başka bölgelerde de denenmesinin ardından Project Stream hakkındaki nihai kararın verileceği söylenenler arasında yerini buldu.