Assassin's Creed Odyssey'in Ocak Ayı İçerikleri Belli Oldu

Assassin's Creed serisinin yeni oyunu Assassin's Creed Odyssey, geçtiğimiz Ekim ayı içerisinde PlayStation 4, PC ve Xbox One için satışa sunulmuştu. Antik Mısır döneminden Antik Yunan dönemine geçiş yaptığımız Odyssey Assassin's Creed Origins için bir devam oyunu. Her ne kadar bir önceki oyunun büyük ölçüde aynısı olsa da yine de kendisinden beklenmeyecek bir başarı elde etti diyebiliriz. Öte yandan Ubisoft tarafından aylık olarak da güncellenmeye devam ediliyor. Bu ay ise bizleri yine dolu dolu bir yığın içerikle karşılayacak.

Peki bu ay içerisinde bizleri neler bekliyor? Listenin başında, ilk bölümü geçtiğimiz Aralık ayı içerisinde yayınlanmış olan The Legacy of the First Blade içeriğinin ikinci bölümü olan Shadow Heritage var. Hunted bölümünün kaldığı yerden devam edecek ve 15 Ocak 2019 tarihinde erişim sağlayabileceğimiz ikinci bölümde, liman şehri olan Achaia etrafındaki Order of the Ancients tarafından kurulmuş olan ablukayı araştıracağız. Bu araştırma ise bizleri Tempest isimli bir deniz kuvvetleri komutanı ile yüz yüze getirecek. Ancak şunu da söylemeden geçmeyelim ki, ikinci bölüme başlayabilmek için ilk bölümü tamamlamış olmanın yanı sıra ana hikayenin yedinci bölümündeki Naxos araştırma görevini tamamlamış ve yirmi sekizinci seviyeye ulaşmış olmanız gerekiyor.

Senaryo içerikli görevlerin sunulduğu The Lost Tales of Greece de Daughters of Lalalia ve Poet's Legacy bölümleriyle devam edecek. Daughters of Lalalia görevinde, savaş nedeniyle ayrılıp da halkının saldırıya açık bırakıldığı bir köye gideceğiz. Amacımız ise yaklaşan tehlikeye karşı halkı hazırlıklı hale getirmek olacak. Yapacağımız seçimler ise köyün kaderini belirleyecek. Ana senaryoda beşinci bölüme ulaştığınızda A Gathering Storm adıyla açılacak bu yan görev için seviyenizin en az on üç olması gerekiyor. Poet's Legacy yan görevinde ise Yunanistan topraklarında yaşamış olan en yüz karası şair ile karşılaşacağız. Praxilla's Admirer adıyla bulabileceğiniz bu yan görev için de yine beşinci bölüme ulaşmış ve en az otuz dördüncü seviyeyi bulmuş olmanız gerekiyor.

Bu ay yeni bir Cyclops Yunanistan topraklarını ziyarete gelecek. Arges isimli bu Cyclops, eğer karşısına çıkmak isterseniz sizi Volcanic Island tarafılarında bekliyor olacak. Yalnız öncesinde ellinci seviyeye ulaşmış olduğunuzdan emin olun. Eğer kendisini yere sererseniz, efsanevi Hammer of Hephaistos silahı sizin olacak.

Ubisoft Club mağazası sayesinde bir diğer önemli isme gemimizde yer verebileceğiz. Assassin's Creed Origins oyunundan tanıdığımız Aya. Zaten halihazırda Bayek'i gemimize buyur etmişken, Aya hanımı dışarıda bırakmak olmazdı, değil mi?

İçeriğinde yeni bir teçhizat setinin, bir binek hayvanın ve bir efsanevi hançerin bulunduğu Dionysos' Character Pack, Athena Pack, Mercenary Ladder için iki yeni basamak Assassin's Creed Odyssey oyununa bu ay içerisinde eklenecek. Ayrıca yeni eklenecek olan Hephaistos's Workshop sayesinde Drachmae ile daha fazla işleme satın alabilecek, teçhizatlarımızı Engravings Tier 6 ve 7'ye yükseltmek ve teçhizatlarınıza biçim vermek mümkün olacak. Bu nalbantı Myson Cave tarafında bulabilirsiniz.

Son olarak, düşmanların zorluk seviyelerini tercihlerimizle uyumlu hale getirmemiz mümkün olacak. 10 Ocak 2019 tarihinde, yani yarın eklenecek. Level Scaling ayarı altında bulabileceğimiz, Heavy, Normal, Light ve Very Light olmak üzere dört farklı seçenek bizleri bekliyor olacak. Heavy, düşmanların seviyeleri bizim seviyemizle eş değer tutacak. Normal ise zorluk derecesinde hiçbir değişime neden olmuyor. Light, düşmanların seviyesini bizim seviyemizin iki kademe, Very Light ise dört kademe aşağısına çekiyor.