Assassin's Creed 3, 2 Disk Olacak

Assassin's Creed 3, 2 Disk Olacak

Bu sonbaharda çıkışını gerçekleştirecek olan Assassin's Creed 3, öncelikle Playstation 3 ve Xbox 360 platformlarına daha sonraysa PC ve Wii U platformlarına çıkacak.

Playstation 3'te Bluray'in kapasitesinden faydalanan yapımcı firma Ubisoft, oyunun Xbox 360 versiyonunu ise 2 disk olarak çıkarma kararı almış.

Assassin's Creed 3'ün yaratıcı direktörü Alex Hutchinson bu konuyla ilgili yaptığı konuşmasında:

"Tek diske sığmayan şeyin ne olduğunu görseniz şaşırırsınız. Sesler sığmıyor, videolar sığmıyor... Bir ara tek diske sığmayan şeyin ne olduğunu anlamamak bizi korkuttu. Oyun boyunca sadece iki video var, geriye kalanların hepsiyse oyun içi grafik motoruyla hazırlanmış sahneler... Buna rağmen "hala diske sığdıramıyor muyuz" sorusu bizleri korkutuyordu. Kesinlikle hayatımda çalıştığım açık ara en büyük proje, Assassin's Creed 3'tür." sözleriyle oyunun 2 adet videoyaya sahip olmasına rağmen genişliğinden ötürü tek diske sığmamasına değindi.

Disk değişim işleminin nasıl olacağını açıklamaya çalışan bir diğer isimse Ubisoft'tun animasyon direktörü Jonathan Cooper oldu:

"Endişelenmeyin, sürekli disk değiştirmek gibi bir probleminiz olmayacak."açıklamasını yapan direktör, o zaman oyunun yarısında sadece bir kere disk değiştireceğiz sorusunun üzerine, Cooper ekledi:

"Hayır, öyle de değil. Nasıl olacağını konuşmadık ama endişelenmeyin, bir ileri bir geri yaparak sürekli disk değiştirmeyeceksiniz." dedi.

Açık dünya oyunlarında disk değiştirmek olayı genelde sorunlu olur. Bakalım Ubisoft, bu konuda nasıl bir yol izleyecek.

YORUMLAR