Assassin's Creed 3 Multiplayer'a Güncel İçerik Gelecek

Assassin's Creed 3 Multiplayer'a Güncel İçerik Gelecek

Assassin's Creed 3'ün yapımcısı Ubiosft, bu zamana kadar ağırlıklı olarak ana senaryoyla ilgili detayları oyuncular ve basınla paylaşmıştı. Oyunun Multiplayer kısmınaysa çok fazla değinmeyen Ubisoft'un dili en sonunda biraz da olsa çözüldü.

Assassin's Creed 3'ün multiplayer kısmı Ubisoft Annecy tarafından yapılıyor. Önceki oyunlarda yer alan multiplayer modları da dahil olmak üzere multiplayer çeşitlerine özen göstereceklerinin sözünü veren Ubisoft Annecy, oyun çıktıktan sonra mod desteği vererek oyuna yeni içerik eklemek istiyor.

Senaryoda Abstergo, Animus'a dönüşerek, sıradan insanların kullanabileceği bir makine haline geliyordu. Oyuncular da multiplayer modlarında, Abstergo'ya gidip Animus'a giren ortalama insanları yönetiyor. Amacın "geçmişi değiştirmek" olduğunu söyleyen Ubisoft, her ay yeni görevler çıkararak oyuncuların beğenisine sunacak.

Ubisoft Annecy'den Damien Kieken multiplayer'da bir hikayeye akışı sağlamak istediklerini yaptığı bir röportajda belirtti.

"Oyun içerisinde seviye atladıkça yeni dosyalara ve videolara erişiminiz olacak. Her ay gelecek yeni görevleri bitirerek daha da çok yeni içeriğe kavuşacaksınız. Bu sayede yıl boyunca bir hikayeye devam edebileceğiz." açıklamasını yapan Kieken, her ay gelecek görev güncellemesinin de habercisi oldu.

Multiplayer ile ilgili değişen diğer oynanış dinamiklerinden biri de hava; oyun içerisinde değişen hava sizin nasıl oynadığınızı etkileyecek. Örnek olarak yağmur ve karın sizin görüş mesafenizi ve hareketinizi kısıtlaması gibi.

Çevrenin oyuna olan etkisi bununla sınırlı değil, maç esnasında çevreyi kullanarak düşmanlarınızdan kurtulabilir veya düşmanlarınızı öldürebilirsiniz.

Seride her anlamda devrime gidecek olan Assassin's Creed 3, Playstation 3 ve Xbox 360 için 31 Ekim tarihinde çıkacak. Oyun, PC içinse 3 hafta sonra 23 Kasım 2012 tarihinde piyasaya girecek.

YORUMLAR