Assassin's Creed 4'ün Yapımcıları Playstation 4 ve Xbox 720'ye İnanıyor

Assassin's Creed 4'ün Yapımcıları Playstation 4 ve Xbox 720'ye İnanıyor

Şu anda Assassin's Creed 4'ün yapımıyla uğraşan Ubisoft, oyununu çıkaracağı yeni nesil platformlardan öncekilere göre yüksek bir satış rakamı bekliyor.

Bundan bir süre önce AAA kalitesinde oyunlara ağırlık vereceğini açıklayan Ubisoft, Playstation 4 ve yeni nesil Xbox'ta bu oyunların önemli bir pazar payı elde edeceğine inandığını belirtti.

Ubisoft'un CEO'su Yannis Mallat, yeni nesil konsollara oyun geliştirmenin diğerlerine göre daha maliyetli olduğunu, ancak kullanıcıları, diğer oyunlara nazaran daha çok tatmin edeceğini söyledi. Her ne kadar yeni nesil bir AAA oyunu maliyet olarak eskisine göre daha fazla olsa da getirisinin de öncekilere göre oldukça fazla olacağını iddia eden Mallat, "Playstation 4 ve Xbox 720'ye çıkacak AAA oyunlar, PS3 ve Xbox 360'a göre çok daha büyük bir pazar payına sahip olacak." diyerek ön görüsünü dile getirdi.

Günümüzde çoğu firma mobil sektöre ve casual oyunlara ağırlık vermeye başlarken Ubisoft'un tam tersi bir hamleyle AAA oyunlarının sayısını arttırması (her ne kadar oyuncuları çok memnun etse de) firmanın geleceğini nasıl etkileyecek göreceğiz.

Ubisoft'un merakla beklenen oyunu Assassin's Creed 4: Black Flag'ın yapımında yaklaşık olarak 1000 kişi çalışıyor. 1000 kişinin ellerinde şekillenecek oyun Playstation 4 ve Xbox 720 için çıkış yapacak. Bu konsollar dışında aynı zamanda mevcut platformlardan PC, Playstation 3, Xbox 360 ve Wii U için de çıkış yapacak.

Oyun, 1 Kasım tarihinde raflardaki yerini alacak.

Assassin's Creed 4: Black Flag'ın Ayrıntılı Detayları

YORUMLAR