Assassin's Creed Filmi 2013 Yılında Geliyor

Assassin's Creed Filmi 2013 Yılında Geliyor

Bu neslin en iyi serilerinden biri olan Assassin's Creed için bir film çekileceğinin duyurusu serinin yapımcısı Ubisoft tarafından bundan bir süre önce yapılmıştı.

Ubisoft'un resmi olarak yaptığı açıklamada:

"Yaratıcı sürece dair anahtar noktaları Ubisoft'un kontrol ettiği filmin senaryosunun gelişim sürecine hemen başlandı." sözleriyle hem filmin duyurusunun yanında kontolünde kendilerinde olduklarını belirtti.

Assassin's Creed'in filmi için New Regency stüdyosuyla anlaşan Ubisoft:

"Ubisoft partner olarak New Regency'yi seçti, çünkü onlar yetenekli film yapımcıları olmalarının yanında aynı zamanda da Ubisoft Motion Picture için sınırsız bir yaratacı alan bırakıyorlar." dedi. Açıklamanın devamında oyunculara da değinen Ubisoft:

"New Regency'nin güçlü prodüksiyonu ile finansal açıdan esnek ve kendi yaratıcı gücümüzü kullanacağımız Assassin's Creed filmi, yüksek kaliteye sahip olacak, oyunun hayranı oyunculara da saygılı olacak." diyerek Assassin's Creed oyuncularına özüne bağlı, iyi bir film çekeceklerinin sinyalini verdi.

Bu açıklamalarının sonrasında filmle ilgili yeni haberler de gelmeye devam ediyor. Ubisoft'un pazarlama uzmanı Geoffroy Sardin, verdiği bir röportajda Assassin's Creed filminin gelecek yıl çıkacağını söyledi.

Sardin, Assassin's Creed markasına dair yaptığı konuşmasında:

"Assassin's Creed 3 dışında seri için çok önemli ürünlerde piyasaya çıkış yapacak. Figürler, kitaplar yayınlanacak, ayrıca gelecek yıl vizyona girecek bir filmimiz geliyor. Yani olay sadece oyunlar değil burada küresel bir markadan söz ediyoruz." sözleriyle filmin 2013 yılı içerisinde çıkacağını duyuran ilk kişi oldu.

Gelen bu açıklamaların dışında Altair rolü, yani başrol, için de Michael Fassbender ile anlaşıldğını söyleyerek filmi merak edenlerin merakını gidermiş olalım. 

Ortaya koyduğu oyunlar ile milyonlarca oyuncunun gönlünü fetheden Assassin's Creed serisi için çekilen ilk film, oyunları ile aynı başarıyı yakalayabilecek mi göreceğiz. Ancak filmden önce seriyle ilgili oyuncuların merak ettiği asıl ürün; Assassin's Creed 3... Serinin son oyunu hakkındaki görüşlerimizi okumak için Assassin's Creed 3 Tamindir İncelemesi adlı yazımıza bakabilirsiniz.

YORUMLAR